Autor Zpráva
Rithis
Profil *
Mám Windows XP Profesional se Servis Packem 1, desku od Asusu A8N-E. Systémový disk je zapojený v SATAII a DVDéčko je v primary IDE jako master. Do téhle sestavy chci napojit starší HDD od Maxtoru (12 GB), ale vzniká několik problémů. Pokud ho připojím do secondary IDE, tak mi BIOS nenajde ani DVD ani ten disk. Disk najde, jen pokud je DVD odpojené. Je jedno, na kterém IDE. To by se ještě dalo... Pokud mi to ale nový disk najde a já se konečně dostanu do Winu, pak s tímto diskem vůbec nemůžu pracovat (nemá přiřazené písmeno). Ve správci disků je, ale jediné, co s ním můžu udělat je naformátovat ho. Nemůžu přiřadit písmeno ani nic jiného. Disk se však ve správci tváří jako aktivní, že je s ním všechno v pořádku. Pomozte!
Gekon
Profil
1.) neměl bys dát primární disk do SATA 1?
2.) je ten Maxtor slave?
3.) zkus to udělat takhle: IDE1 - Maxtor master, DVD slave
4.) když nepůjde 3., tak zkus prohodit DVD a Maxtor
Rithis
Profil *
On hlavní problém není v hardwareovém zapojení, ale spíš to, že já se už nedokážu do doho disku dostat, pokud ho už nějak zapojím... To, jak ho zapojit je už podružné... BIOS ho našel, Win ho vidí, ale já s ním nemůžu krm formátování vůbec nic dělat....
tpikalek
Profil
A v jiným PC jede?
Je na něm nějaký oddíl?
Miloš
Profil
Rithis
BIOS nenajde ani DVD ani ten disk. Disk najde, jen pokud je DVD odpojené. Je jedno, na kterém IDE.
Příčina bude patrně chybným jumprováním.

Disk se však ve správci tváří jako aktivní
což (b)IMHO znoamená, že je v pořádku, ale není na něm žádný oddíl, respektive oddíl je, ale nenaformátovaný, respektive naformátovaný je, ale pro linux (ext2/3, Reiser…)
Rithis
Profil *
Na tom s tím jumprováním možná něco bude, bo jako singel master tam byly 2 jumpry (!) a manuál k tomu nemám...

Naformátovaný je dobře, ve starém kompu (Win 98) jede úplně v pohodě.... Oddíl tam je jeden, formátování FAT 32.
Miloš
Profil
Manuál již řadu let netřeba, bo to disky mívají na sobě namalováno; doufej, že i ten tvůj, ale nedavno jsem instaloval jednu gigovou vykopávku, jakož mám ve skříni 800MB pravykopávku a na obou je to namalované.
Rithis
Profil *
Ale já neřeším, jak to zapojit, ale spíš, jak se dostat k obsahu disku...
Miloš
Profil
Když nejde připojit jako písmeno, dá se připojit aspoň do nějaké prázdné složky?
Rithis
Profil *
Ne, já nemůžu s tím udělat vůbec nic, přestože tam ten disk je - dá se najít ve správce disků, ale tam ho můžu jen naformátovat...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0