Autor Zpráva
Miloš
Profil
Z ničeho nic mi začaly tuhnout woknouze – při stahování souboru o velikosti 2.1GB každých ca 200MB.
Jestli to nebude tím, že stahuju ISO Linuxu (Mandrejk 10.1); haha.
Peca
Profil
Nekontroluje to třeba nějaký antivirák? Při stahování je to normální, žere to strašně moc paměti, i když to na první pohled nevypadá... Ne zrovna po 200MB, ale tak průběžně :-)
Miloš
Profil
S Avastem jsem nikdáž neměl problémy. A v tuto chvíli mám pořád ještě 240MB RAM volných. (Schválně, za jak dlouho to zase zamrzne?)
Peca
Profil
Ale už jsi někdy stahoval tak velký soubor, který prohledává antivirák? Nějaký exe, zip... Filmy těžko. Nejspíš to bude v něm.
Říkal jsem, že to na první pohled není vidět. Ono to ve skutečnosti asi paměť nezabírá, ale systém se prostě pořád snaží načítat data do "prázdné" paměti. Je to hodně vidět, když se nějaké věci kopírují hodně rychle, třeba z disku na disk tak se s počítačem nedá skoro pracovat.
Miloš
Profil
Právě jsem restartoval (zase 200 mega). Před zmáčknutím čudlíku jsem na monitoru viděl volných pořád skoro 240 mega ramky. Po rebootu jsem pak zase obvykle zanadával, bo zase chyba milióndevětsettisícdvaapůl…

Napadlo mě právě – po stažení necelých 200MB zastavit stahování, vypnout Operu, chvilku počkat a pak zase pokračovat. Uvidím.
Miloš
Profil
Pravda, soubor velký přes dva giga jsem dosud nestahoval, ale filmy okolo 600MB jo, ale tam to bylo na etapy protože DC++ (Ikdyž jsem za noc stáhnul i dvě giga bez jakéhokoli tuhu či restartu).
jozob
Profil
"Je to hodně vidět, když se nějaké věci kopírují hodně rychle, třeba z disku na disk tak se s počítačem nedá skoro pracovat."
To je skôr príznak PIO (Programmed Input / Output) módu. Pri tomto móde diskové jednotky nepracujú priamo s pamäťou, ale na komunikáciu s pamäťou používajú procesor, čo sa môže odzrkadliť až na 90% vyťažení procesoru.

Miloš
To si mohol aj lepšie vybrať ako Mandrivu. ;-)
jozob
Profil
Miloš
Také Gentoo - stiahneš len 40 - 200MB (závisí od typu inštalácie) a potom ide všetko z netu - pri čistom základnom terminálovom Linuxe, minimálne systémové vyťaženie. A má to ešte jednu výhodu - počas inštalácie sa sťahujú len zdrojáky, ktoré sa následne automaticky kompilujú, čo ušetrí kopec dát - sťahuješ len nízkoobjemové zdrojáky / textové súbory, nie skompilované oblúdne "kravy" / binárne súbory.
Peca
Profil
jozob PIO to nebude. Procesor vytížený není, ale jakoby swapák nestíhal, uvolňu se se paměť a tak.
Miloš To jsem netušil, že to zamrzá úplně. Je to blbost, ale zkus něco jiného než operu.
jozob
Profil
Peca
"Procesor vytížený není, ale jakoby swapák nestíhal, uvolňu se se paměť a tak."
Ach jo... Windows je systém s najhoršou správou pamäte.
Miloš
Profil
jozob
To si mohol aj lepšie vybrať ako Mandrivu. ;-)
Áááááááááá, flame je tu! STOP

To je skôr príznak PIO
To by mohlo, protože po ca dvou měsících od instalace disku (ATA 100 bez problému) skočil do PIO4 a bez šance.

Peca
Je to blbost, ale zkus něco jiného než operu.
Teď už je pozdě, mám staženo 1.8 z 2.1 giga
Miloš
Profil
Peca
jakoby swapák nestíhal
Tolik to snad swapovat nebude, když mám z 512MB povětšinou +- půlku volnou.
jozob
Profil
Miloš
"když mám z 512MB povětšinou +- půlku volnou"
Typický problém Windowsov, aj keď sa to tak možno nezdá. Na disk odstránkuje tri RAMky a vo fyzickej RAMke nechá polovicu nevyužiťú. Môžem povedať, že Linux mi pri na pamäť dátovo náročných operáciach najskôr kompletne vyplní RAM a až potom sa púšťa do SWAPu, resp. tým som chcel povedať, že v živote som nepočul vrčať zapisovaciu hlavičku na disku.
Peca
Profil
Já prostě jenom pozoruju takové příznaky, když kopíruju větší soubor. Jinak paměť to ukazuje pořád stejnou.
Příkazem wget by mělo jít navázat na stahování, ale to už opravdu nemá význam. Jeden restart se ještě přežije ;-)
Miloš
Profil
Peca
Příkazem wget by mělo jít navázat na stahování
Já ho v Opeře navážu taky bez problémů

Jeden restart se ještě přežije
Těch bylo…
Miloš
Profil
Držte mi palce – s průběžným vypínáním Opery staženo 400 mega bez zatuhnutí. Blížím se do finiše, zbývá 100MB

Update:
Sláva nazdar filetu, staženo. Uf!
AMD
Profil
Bill ti to nepřál, LOL!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0