Autor Zpráva
miguel
Profil *
Zdravim. Tak sem se rozhodl, že čas opustit dial-up a chci internet vzduchem. Vím že ktomu potřebuji nějakou anténu (kde ji sehnat za dobrý peníz?) a speciální modem. Ještě jsem slyšel o hardwarovým firewallu (ten funguje jak?). V internetu nejsem moc zběhlý. Dokážu najít příjmovou anténu (myslím tím signál providera) a všechno naistalovat sám? díky
Glacier
Profil
Né že bych se v tom nějak vyznal, ale myslím že nejlepší bude zjistit si providera kterej má u vás signál a pak se domluvit s ním, buď ti poraděj jak si to udělat sam nebo ti to za nějakou směšnou cenu prodaj.
Peca
Profil
Šel bych na to od konce. Nejdřív si zjisti, jestli u vás vůbec nějaký provider je (ve městě se to dá předpokládat). Pak si zjistit, kde má anténu -měla by na ní být přímá viditelnost. Samotné zprovoznění tak těžké taky není. Stačí wifi karta nebo access point. Ty dodává taky provider, nebo si je můžeš podstatně levněji pořídit sám. Na malé vzdálenosti stačí třeba i toto.
miguel
Profil *
Napojení bych měl u nás na městský úřad a vpodstatě zadarmo. Viditelnost je perfektní. Problém ale je, že mi s tím jejich IT nepomůže. Všechno musím vyběhat sám. On mi akoráz umožní připojení k jejich síti.
Peca:
vypadá to dobře ale asi potřebuji externí modem abych připojil 2 PC který by měli být na sebe nezávazny
Peca
Profil
Pokud nemáš úplně staré počítače, tak by měly mít síťovou kartu a pomocí kříženého kabelu se dají propojit. Nic víc není zapotřebí.
miguel
Profil *
Peca:
To je ale WIFI modem. Takový signál nemám. Já potřebuji modem pro tu velkou anténu(drátovou). Nebo je to to samy? Přiznám se, že v tom totálně plavu.
A pokud propojím ty 2 PC, tak aby se sekundární připojil k internetu, musí ten primární (na který je na pojena anténa) běžet stále?
Peca
Profil
To, co je na tom obrázku, je wifi karta, která se dá do počítače a připojí se k ní anténa. A ta bílá krabička to je ta anténa (nemusí být jenom drátová, na malé vzdálenosti stačí toto).
Jo, po propojení by ten první počítač musel běžet. Vyřešit by se to dalo pomocí AP (místo té wifi karty) a routeru (taková rozdvojka), ale vyšlo by to trochu dráž. Záleží na tom, jestli se to vyplatí...
Drogi
Profil *
A nebo Access pointem od Ovislinku, ten ma dve zdirky pro ethernet, tam by sis moh pripojit rovnou oba pocitace a jeste to funguje jako switch. da se koupit za 1500,- treba na www.inwifi.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0