Autor Zpráva
Miloš
Profil
Zkoušel jsem http://www.pc-help.cz/ , http://www.bestofallhub.com/Forum/ i napsat přímo Microcomu (abych nebyl obviňován, že je toto fórum věnované hlavně tvorbě stránek a že mám hledat jinde), ale dosud jsem neobdržel odpověď; proto to zkouším i zde:

Dokud jsem měl „modem“ s@agem, byl jsem na DC++ aktivní. Dostal jsem před pár dny darem lepší krabičku – Microcom DeskPorte Router 100 – a najednou jsem na DC++ pasivní. Veškteré vygůglované manuály k zařízení se zabývají toliko zprovozněním internetu, ale jak nastavit, aby měl (jediný přes síťovou kartu) počítač stejnou IP, jaká je od providera, žádná informace.

1) Máte někdo manuál k tomuto přístroji?
2) nebo alespoň jak na něm nastavit pro připojený počítač venkovní adresu?
thingwath
Profil
K produktům Microcomu mám velmi ,vřelý` vztah. Ale radu ,hoď to z okna` asi slyšet nechceš :-)
Miloš
Profil
thingwath
Ano, to slyšet nechcu, ale – jak výše uvedeno:
1) byl to dar (darovanomu koňu na chrup něsmatri)
2) je to beze sporu lebčí řešení než zmiňovaný s@agem
Anonymní
Profil *
V nastavení modemu bude ( pravděpodobně ) volba NAT. Tam je potřeba nastavit routrování portů DC++ na lokální IP počítače.
Takže síťová karta má nějakou IP adresu ( doporučuji nastavit pevnou a né z DHCP ) např. 192.168.10.2. Modem má také na portu LAN vnitřní adresu např. 192.168.10.1. V modemu nastavíš, aby příchozí pakety pro CD++ ( tuším, že je to port TCP 411 ) z WAN byl přeložený na IP počítače ( 192.168.10.2 ). Pokud to má i vestavěný firewall, tak se to musí povolit ještě tam. Ten Sagem měl pravděpodobně routrovaný všechny porty, což neboporučuji, protože je to značně nebezpečné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0