Autor Zpráva
Štěpánka1
Profil *
Je tu spousta chytřejších lidiček,já počítačům moc nerozumím a tak bych se chtěla zeptat:
Mám PC cca 4roky,dneska mi zničeho nic zhasnul monitor,jen černo a černo.Bedna vrčela ale na monitoru nic,nereagoval na restart,nešel vypnout.Po vytažení ze zásuvky a znovu zapojení do zásuvky přestal vrčet úplně.Je prostě jak bez proudu,ale do kabelu proud jde.Volala jsem známému a ten mi řekl že vyhořel zdroj a málokdy přežije základní deska a jiné,prý mám přivézt a on vše vymění.On ten známý je docela "vydřiduch" a mám strach aby mi zbytečně neměnil všechno.
Jak poznám že vyhořel zdroj a s ním i jiné komponenty?Nebyl ani čoud ani smrad,prostě nic,jen zhasl a konec.Děkuji všem za rady.
mata
Profil
Pokud je známý vydřiduch pak bych doporučil najít jiného známého, který bude ochoten zapůjčit zdroj a vyzkoušet zda s ním PC naběhne (ne se známým, ale se zdrojem). Pokud nenaběhne pak je nejspíš v háji i deska a možná by bylo nejjednodušší odvézt PC do servisu.

Mě vyhořel zdroj ve dvou PC - jednou to odnesl jen zdroj, podruhé i deska (oba zdroje od KME). Teď mám Fortrona a ždáný problém.
RPG
Profil
Možná se pletu...
... ale pokud vyhoří zdroj, PC by se nemělo zapnout ne (to je celkem logické)?
roberta
Profil
keď sa PC tvári ako keby bol bez prúdu, tak vôbec nemusí byť na chybe zdroj... napr. mne sa stalo to isté a na chybe bola zlá pamäť (RAM-ka)...
doporučím ti poprosiť nejakého kamaráta, aby sa ti nato pozrel. On pravdepodobne začne vymieňať postupne zdroj, pamäť, procesor, ... a tak zistí, kde je chyba. Ak takého kamaráta nemáš, tak radšej odnes PC do servisu...

a tomu Tvojemu známemu, čo si mu volala, by som nedal do rúk ani kalkulačku...
Štěpánka1
Profil *
RPG-to bylo na mě?PC se nezapne,takže asi zdroj.Ale nejdřív mi zčernal monitor,PC běžel ale obraz nikde,až po vytažení ze zásuvky se nezapnul vůbec.Ono to v první chvíli vypadalo jako kdyby se sám restartoval,začaly tam nabíhat takové ty tabulky(Bios?Omlouvám se,moc tomu nerozumím),naskočilo pár čísel a dost.Potom jen černo,to ještě pořád počítač běžel,ale nereagoval na restartování ani vypnutí(ruční).
RPG
Profil
Štěpánka1
Tak to pravědpodobně opravdu odnesl zdroj. A nejspíš s sebou vzal ještě něco :-).
Každopádně bych to opravdu dal do servisu. Ale nechte si vypsat vše, co při "opravě" udělali, aby vás neošidili.
A omlouvat se nemusíte, fórum je tady od toho, aby si lidi pomáhali :-).
Štěpánka1
Profil *
Děkuji všem za rady.Nejprve to byl údajně zdroj, výměna cca 600kč. Po výměně bohužel zjistili že nefungují ani konektory na myš, klávesnici, ani usb. Vyměnit jen základní desku nejde, ostatní komponenty jsou staré a nešlo by to dohromady.
Poradil by někdo levný netový obchod? Na kolik cca může vyjít základní deska, procesor(cca 2,8Ghz), paměť(cca 512Mb)? Mám case, mechaniky, vypalovačku, Hdd, nový zdroj. Je složité sestavit si Pc sama? Vím jak co vypadá, kam co patří, ale praxe bude nejspíš jiná. 8000kč od firmy je hodně, alespoň se mi to zdá dost. Děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0