« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
jozob
Profil
Ešte k tým prostrediam. KDE mi v pohode behalo na Duron 1200 / 256 MB RAM. Nemal som žiadne problémy. Vadila mi akurát komplexnosť a "ťažkotonážnosť" tak som prešiel na Fluxbox, s tým som úplne spokojný. Je to veľmi rýchle, nezaťažuje to procesor, v pamäti to nezaberá takmer nič a dá sa to pekne "vytuniť".
tpikalek
Profil
Právě jsem dokončil svoji první kompilaci kernelu (2.6.16.11). Zdá se mě to ještě lehčí než zkompilovat nějakej prográmek... Zítra to zkompiluju znovu a použiju jenom moduly, který potřebuju. Jenom mě to nějak předělalo /dev/hdb9 na /dev/hdb8, tak mě to nejelo, ale stačilo upravit /etc/fstab a už to jede.
thingwath
Profil
Vlastní kernel jsem nekompiloval už hodně přes rok (na desktopu), k čemu to...
tpikalek
Profil
Protože jsem měl 2.6.14. No a chtěl jsem si to vyzkoušet (vždyť určitě víte, jak se 14 letý děcka jako já ve všem tak rády hrabou :o) )
thingwath
Profil
Taky mě to bavilo, než přišla řada 2.6...
jozob
Profil
Ja som si ho musel skompilovať ešte keď som bol looser. (Gentoo :-))
simka00
Profil
tak jsem si nainstaloval linux mandrake 2006 - instalace proběhla v pořádku, při startu se mi objevila tabulka na výběr systému. vyberal jsem linux, chvíli startoval. potom naběhla obrazovka "přihlášení do localhost" (nebo tak nějak) - zadal jsem jméno a heslo, ale potom najela jenom modrá obrazovka s hodinami vpravo nahoře a nic víc. když kliknu levým tlačítkem myši, vyjede nějaká nabídka (ale nic ve smyslu "zapni grafický režim" tam není...).

udělal jsem chybu v instalaci, nebo co se děje?
jozob
Profil
simka00
Bude to nejaké "chudobnejšie" desktopové prostredie. Väčšinou sa dá zvoliť iné priamo pri prihlasovaní (ako hovoríš, "přihlášení do localhost"). Hľadaj tam nejaké tlačítko "sedenie" alebo niečo podobné, určite to tam nájdeš. Potom si zvol KDE alebo Gnome, ak si jeden z nich nainštaloval. Ak nie, nebude problém doinštalovať ich. Čo sa týka toho prostredia, v ktorom sa nachádzaš momentálne, tiež ide o grafické prostredie. Ale má menej grafických "vychytáviek". Ja sám používam takéto prostredie (menšia náročnosť na procesor, pamäť, má väčšiu svižnosť, viac používaš konzolu atď...). Možno nakoniec, keď si na Linux (a jeho konzolu) zvykneš, "skĺzneš" práve k podobným prostrediam.
simka00
Profil
jozob
nic takového jsem tam nenašel.. tak jsem se na to vykašlal a nainstaloval znovu. teď už to jede jak má, jenom mám pocit, že hrany jsou jakoby rozmazané (mám 19" LCD monitor, rozlišení jsem nastavil na 1280*1024) - jde s tím něco udělat?

P.S. holka nejsem ;)
WanTo
Profil
simka00
Zkus si trochu pohrát s hodnotami clock a phase na LCD displeji. Nejlepší na to je obrázek s čarami nebo mřížkou s mezerami 1px.
jozob
Profil
simka00
Po prvej inštalácii boli tiež hrany "akoby" rozmazané?

"P.S. holka nejsem ;)"
Hoplá. Oprávené.
simka00
Profil
jozob
i při první instalaci byly rozmazané
WanTo
Profil
simka00
Zkus si pohrát s těmi hodnotami, co jsem napsal, měl jsem úplně stejný problém a pomohlo to.
simka00
Profil
WanTo
pohraju, ale později - jdu totiž instalovat potřetí :) trochu jsem si ve woknech pohrál s partition magic a poslední, co si pamatuju ze startu linuxu, je "kernel panic: ..." :D
karel
Profil *
teda... instalace temer shodna s instalaci windows :D
pro jozoba: jen rypu, nemyslim to vazne.
Anonymní
Profil *
dsdsdsdsdsdwde
Hugo
Profil
Admini

Hmm, po uspesne instalaci antispamu bude jeste potreba nejaky filtr na idioty.
Night
Profil *
Mno tak teď opravdu už nevím po přečtení této diskuze zvažuji, že u woken zůstanu :-). Trochu mě štve , že nemám v čem dělat grafiku (Photoshop) a že nenainstaluji ovl. třeba pro mp3 přehrávač(Creative Zen Touch) a v čem dělat web! Existuje na Linuxu podobný nástroj jako MS Front Page 2003? Jestli já můžu poradit tak doporučuju na jeden disk Instalovat OpenSuse 10.1 a na druhý win XP pro...ano mají spoustu chyb a je to komerční a drhý systém, ale např. uživatelé MacIntoshe si nestěžují a chyby má také, tak mi neříkejte, že na Linuxu vše "poletí" bezchybně.Zášť k Windows je spíše složená z předsudků a přetvářky či názorů jiných uživatelů linux... a co já vím tak nové Win Vista by měli být vydávány v (teď přesně nevím jestli GNU/PL nebo Open Source) Licenci ve verzi Beta 2 a jak microsoft straší s nutností ořího výkonu PC u visty? Nebude to tak horké!!! Pamatujete když byla XP ještě v kolébce a všichni jsme měli max. 256-512 MB RAM stejně nejčastěji žilo 128MB RAM a základem XPéček je min 156MB (počítaje i s Oficce a email klientem).
NO ALE DOST O WIN!!!:
1.Proč linux?
--Tvrdí se, že je stabilnější
--Je zdarma!(WinXP home cca do 4tisíc Kč)
--Má v sobě ZDARMA vývojářské nástroje třeba na C++(OpenSuse 10.0 a 10.1)--(WinXP--POdporují Lite verzi Visual Basic)
--Podpořit Linux po celém světě (A ZNIČIT MICROSOFT)

2.Proč OpenSuse 10.1?
--Je už na základním DVD(nebo 6CD) v plné podpoře(ovšem může se stát, že na disku bude chybět nějaký balík)--(WinXP: podpora se dokupuje)
--Má jak KDE?:

tak i GNOME?:
Ano má navýběr oba desktopy(winXP potřebují soft)
--Je opravdu stabilní--OpenSuse v základní podpoře NEPADÁ(Ovšem to winXP taky ne)
--Má lepší stabilitu a ochranu na netu:Ano! Většina virů známých z Winek se zde nešíří(protože by neměli co napadat linux je především v Jave)
3.Proč ne Linux?
**nebudu ho jen preferovat nebylo by to úplně fér**
--NEmá dostatečnou podporu ve světě jako win (i když není ani malá)
--NEbudete moci používat programy na které jste dosut byli zvyklí
--NEumí mnoho formátů na které jste zvyklí(to se dá ovšem nastavit kodeky a balíky)
--NEní tak úplně stabilní: Ano je to pravda mnoho programů(především PHP)je nestablních kvůli scriptové chybě(může spadnout celý systém).
--NEní tak často aktualizován
*********************************************************
|\|Takže pokud jste se rozhodli pro winXP není co řešit, ale pokud jste |/|
|\|přeci rozhodli pro Linux zvolte určitě(alespoň pro začátek) " |/|
|\|OpenSUSE 10.1-"Desktop s logem chameleona"(nebo novější) ! """ |/|
|\|Který je opravdu přívětivý pro začátečníky: je jednoduchý,přehledný"|/|
|\|stručný a obsáhlý, pěkný a přívětivý, dobrý na ovládání a satbilní"""" |/|
|\|Při začátcích s linuxem přeji rozhodně mnoho zdaru a určitěnebudete|/|
|\|Takže pokud jste se rozhodli pro winXP není co řešit, ale pokud jste |/|
*********************************************************[img][/img][i mg][/img][img][/img][img][/img][img][/img]
WanTo
Profil
Night
Člověče, chceš rozpoutat další flame?

Nebudu se s tebou dohadovat o žádných subjektivních názorech, ale jedno tvé tvrzení mne vážně dostalo:

protože by neměli co napadat linux je především v Jave
Linux je především v C a C++. Když tomu nerozumíš, radši nic neříkej.
Acci
Profil
Existuje na Linuxu podobný nástroj jako MS Front Page 2003?
NVU?

Zášť k Windows je spíše složená z předsudků a přetvářky či názorů jiných uživatelů linux...
To bych neřekl, i když Windows používám a GNU/Linux jsem jen několikrát zkoušel. V Linuxu jde toho dělat hodně a mnohem jednodušeji (osobní zkušenost)

nové Win Vista by měli být vydávány v (teď přesně nevím jestli GNU/PL nebo Open Source) Licenci
Tak to je obrovský blábol. Windows Vista budou zadarmo a ještě s otevřenými zdrojovými kódy?

256-512 MB RAM stejně nejčastěji žilo 128MB RAM a základem XPéček je min 156MB
Z osobní zkušenosti vím, že 128 MB RAM pro Windows XP je žalostně málo.

Má jak KDE, tak i GNOME
To má většina Linuxových distribucí

NEumí mnoho formátů na které jste zvyklí(to se dá ovšem nastavit kodeky a balíky)
Jaký formát na Linuxu nejde a na Win ano?

NEní tak často aktualizován
Nové verze minimálně každý týden je ti málo?

Jde vidět, že vůbec nevíš, o čem píšeš.
Anonymní
Profil *
aký formát na Linuxu nejde a na Win ano?
asi každý, ale jak je to s podporou *.mp3, ten si legálně na linuxu jentak nepřehraješ
WanTo
Profil
asi každý, ale jak je to s podporou *.mp3, ten si legálně na linuxu jentak nepřehraješ
Co je tohle za kravinu?
Anonymní
Profil *
Možná je to mýtus, nevím.
Ale já s každou distribucí, která se mi dotate do ruky potýkám s problémem, jak přehrát soubory mp3. Proč musím vždy doinstalovávat "něco" z neoficiálních zdrojů, abych si mohl přehrát mp3?
moc jsem k tomu nevygooglil http://www.abclinuxu.cz/faq/distribuce/po-instalaci-mi-nejdou-prehrava t-mp3-soubory
WanTo
Profil
Jediný problém jsem měl s WMA (protože MPlayer nebyl mezi balíčky SuSE). MP3 mi šlo přehrát okamžitě po instalaci, třeba v Amaroku, xmms apod.
thingwath
Profil
Acci

Ono, vzhledem k tomu, že ty Windows jsou tak často aktualizovány, tak je třeba vzít úvahu, že Windows XP vyšly před pěti lety :-) A tehdy těch 256MB RAM bylo velmi slušné množství, většina počítačů té doby se prodávala s těmi 128MB.
Night
Profil *
WanTo
a
Acci
Řekněme, že máte pravdu, protože to co já o linuxu vím mám z jednoho zdroje a jak vidím není moc spolehlivý...já se linux snažím instalovat už přes třetí týden a pořád se mi instalace sype(to už mám třetí disk).
A že bych věděl o čem mluvím?Vůbec
Hugo
Profil
A že bych věděl o čem mluvím?Vůbec

Tak proc tu zbytecne rozjizdis flame?
linoob
Profil *
Dobrý den
Tak jsem se rozhodl, že zkusím také Linux a podla vaší diskuse asi ten openSUSE 10.1.
Mohl by mi prosím někdo poradit jak na to,třeba po ICQ bzl bzch vám vděčný.Disk už mám.
Děkuji
Night
Profil *
Dobrá, dobrá omlouvám se, mě šlo především o ten prvotní názor.Nevím co mě to popadlo, ale já jsem to rohodně nebyl!!Nechtěl jsem vás tu nějak vyrušovat a "vířit vzduch".Asi jsem byl na******, že se mi to nedaří instalovat. Kdybych ted mohl poprosit o pomoc?
(A taky děkuju, že už alespoň něco vím)
Hugo
Profil
Night

Pokud jsi z Brna, tak ti s tim muzu helpnout. Ale az tak koncem zari.
« 1 2 3 4 5 6 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0