Autor Zpráva
Lukas'
Profil *
Dobrý den..chtěl jsem se zeptat co je špatně v tomto příkazu

c:\documents and settings\all users\nabídka start\programy\po spuštění


v Bat souboru mi to nefunguje, ale v příkazový řádce to de... a ani uvozovky nepomůžou : )
dík za odpovědi : )
Lukas'
Profil *
oprava : )

cd c:\documents and settings\all users\nabídka start\programy\po spuštění
jozob
Profil
Lukas'
BAT súbory sú dávkové súbory DOSu. Ten nepozná dlhé názvy, preto je nutné dlhé zapísať ôsmymi znakmi, pomocou "špeciálnej metódy". Názvy dlhšie ako 8 znakov sa zapisujú šiestimi prvými znakmi + dva znaky ~ a 1. Takže "documents and settings" zapíšeš ako "docume~1". Ale neviem, ako sa zapisujú názvy, v ktorých je medzera skôr ako na deviatom znaku.
bojars
Profil
Ono by sa ten názov pre MS-DOS mal dať nájsť pri zobrazení vlastností súboru (cez pravé tlačidlo myši).
bojars
Profil
c:\documents and settings\all users\nabídka start\programy\po spuštění

... ale podľa tej cesty ma napadá:

Aký je to OS? Je to niektorý z OS, v ktorom je nejaký náznak MS-DOS(-u)? Prečo používaš "*.bat" súbor?
Peca
Profil
bojars -jedná se o Windows NT a vyšší.

Lukas' -dej tu cestu jednoduše do uvozovek. To stačí.
izsak
Profil
cd príkaz nevie prepínať medzi jednotkami, nesmie tam byť písmeno disku na začiatku. A cesta obshaujúca medzery samozrejme musí byť uvedená v úvodzovkách.
Lukas'
Profil *
ok díky moc..skusim..je to normálně na XP a já to pak akorát hodim jako exe přes takovej program..
Lukas'
Profil *
hmm tak nefunguje nic : ( v příkazový řádce naopak funguje všechno : P ale jakmile to dam do bat tak to nemuze najit adresu..jinak to cd c: o tom sem neslyšel ještě že by to tam nesmělo bejt : P spíš právě naopak ale to je jedno : )
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0