« 1 2 3
Autor Zpráva
YaD
Profil
už je LCD s odozvou 4ms
cena cca 30.000,-Sk
Roman Žďárek
Profil *
už je LCD s odozvou 4ms
cena cca 30.000,-Sk


zajímalo by mě jestli bude znatelný rozdíl oproti 5ms asi ne
Manq
Profil
Tin
to já vědět nechci ;-)
Roman Žďárek
ne,
Další otázkou je jestli je ta frekvence, co udává výronce pravdivá.
habendorf
Profil
výronce

A to je hezké slůvko :o)
Manq
Profil
habendorf
hups :D:D, nic proti výrobci
carlos
Profil *
Nejaky komentare jsem precetl nejakej ne...ptam se tedy jestli monitor oci opravdu jenom unavuje = oci pali spatne zaostruji,ale kdyz si da clovek pauzu,nekouka furt do monitoru tak se vse dosnate "do normalu" nebo se oci poskodi trvale ?
Gekon
Profil
Právě jsem vypnul jednu nejmenou nově vyšlou hru z Černobylu. Sedím u ní od osmi ráno. Momentálně zastávám názor, že monitory oči kazí velmi hodně.
dredie
Profil *
Monitor - at uz CRT nebo LCD - oci poskozuje. Halvni problem neni ani tak v emisi zarezni nebo frekvenci (spise CRT), ale predevesim fakt, ze oci jsou pri cuceni do PC zaostreny velmi dlouhou dobu na stale stejnou vzdalenost -> ochabuji svaly, ktere maji za ukol spravne akomodovat cocku, muze se z toho vyvinout kratkozrakost. Dalsi problem je ten, ze clovek pokud sleduje kotrastni plochy (monitor pocitace je velmi kontrastni oproti napr. stolu :), ma tendenci mene mrkat -> oko osycha a rohovka se pak velmi snadno poskrabe byt jen promnutim oka.
carlos
Profil *
Monitor - at uz CRT nebo LCD - oci poskozuje. Halvni problem neni ani tak v emisi zarezni nebo frekvenci (spise CRT), ale predevesim fakt, ze oci jsou pri cuceni do PC zaostreny velmi dlouhou dobu na stale stejnou vzdalenost -> ochabuji svaly, ktere maji za ukol spravne akomodovat cocku, muze se z toho vyvinout kratkozrakost. Dalsi problem je ten, ze clovek pokud sleduje kotrastni plochy (monitor pocitace je velmi kontrastni oproti napr. stolu :), ma tendenci mene mrkat -> oko osycha a rohovka se pak velmi snadno poskrabe byt jen promnutim oka


To zni docela logicky,ale zajimalo by me,kdyz ty svaly ochabuji tak jestli se ten proces muze nejak obratit "jestli ty svaly muzou nejak posilovat" :) kdyz zaostruji casto na ruzne vzdalenosti ? nebo proste jenom ochabujou a nic se stim neda delat ? :/
Tin
Profil
carlos
Jo, jde to. Tak, jak jsi napsal. Něco kousek od obličeje a střídavě zaostřovat do dálky, na blízko, do dálky...
Erik
Profil *
musim se přiznat že na počítači občas za den bejvam hodně dlouho a to už pěkných pár let a za tu dobu jsem měl bolesti očí snad jenom když sem se díval na pc v noci bez světla.
Jinak sem někde čet že si člověk má dát po jedný hod. aspon 15. min. odpočinku a pak to bude v pohodě
Ghosting
Profil
Kazí monitor oči?
Taky jsem si pár krát položil tuto otázku.
Nedávno jsem slyšel v pořadu Sama doma na ČT 1(bohužel v archivu už jsem záznam nenašel) mluvit p. Prof. MUDr. Martina Filipce, CSc. z lexum.cz o vlivu PC na naše oči.
P. Dr. spíše popíral negativní vliv, ba naopak oči které sledují každý pixel na monitoru a snaží se jej zpozorovat se trénují. Dokonce existuje i hra na PC, které oči cvičí.
Mnohem větší problémem při práci na PC bývá efekt "suché oči", kdy člověk zapomíná mrkat, oko je podrážděnější a suché, to očím škodí nejvíce.
A asi největším problémem je hraní stříleček na PC. To spíše vadí mozku než očím.

Dalším mýtem bývá nesprávné osvětlení při četní. Mnoho lidí si myslí že nesprávné osvětlení při čtení kazí oči, a to vede k potřebě brýlí,
k tomu se taky p. Dr. vyjadřoval.
Jde o to že mladé oko se velice dobře přizpůsobí danému prostředí, protože je čočka sále pružná. Čím více člověk stárne, tím více ztrácí čočka na průžnosti a hůře vidí do dálky/blízky. Tam už nastupúuje korekce.

A teď menší dodatek, proč vlastně nosí lidé brýle.
Nejčastějším faktorem bývá vrozená růstová vada. Oko se v dětství vyvijí (zhruba do 20ti let), mění svůj kulovitý tvar a korekce se provádí brýlemi.
V dospělosti lze korigovat laserem.
Timy
Profil
Ghosting
Je to ono? http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/03.03.2008/208562220600035-12:30- 1-sama-doma.html
shorty
Profil
áááno ;), a omlouvám se není to p. Dr. Prof. MUDr. Martina Filipce ale MUDr. Josef Hycl, CSc.
Díky Timy.
Měsíček
Profil
:) Monitor kazí oči :(
shorty
Profil
Všeho moc škodí.
shorty
Profil
Zajímavá poznámka, dítě si dokáže zkorigovat 3DP. Docela mazec.
japlavaren
Profil
teraz mi povedzte jednu vec... mal som okuliare 3,5 a asi po 2 rokoch som zasiel k ocnej a ked na mna vybafla ze 5 ta ma skoro jeb.. ked som si nasadil nove okuliare ma asi den bolela hlava kym som si zvykol. ale potom uz nic. a dokonca sa mi zda, ze nevidim az tak o moc viac...


este jedna vec - kamoska mi hovorila ze odkedy zacala nosit cocky namiesto okuliarov sa jej zastavilo kazenie oci - ze vraj tym ze pri okuliaroch sa zmuri.. no neviem :(
Ghosting
Profil
Ano, pri podkorygovani oci mhouri. Rohovka se splostuje a tim dochazi ke "kazeni" oci, neco podoneho se stava lidem s kerakotonem (dost sviňský onemocnění), ale ty to maji vrozene, jedinym zpusobem je nosit opravdu bryle ktere bysme meli nosit, nebo po stabilizaci zraku (1rok) se nechat odpoerovat laserem.
Ja osobne mam -3,75 na obou ocich (do dalky) spravne bych mel nosit pomalu -6, ty bryle mam, ale z nich me boli hlava, jedine vychodisko (coz mi rekla i ocarka) je laser. Po 20 roce zivota se zrak stabilizuje a je mozne provest refrakcni zakrok Lasik, epiLasik, nebo mene pouzivany PRK, kde se da nanejvys odstranit -12DP, beze zbytku. (U Lasiku) (Zalezi take na tloustce rohovky kde laser odstranuje mikrometry tkane)
japlavaren
Profil
Ghosting -uz vedia oci zoperovat do 16D
Ghosting
Profil
Ghosting -uz vedia oci zoperovat do 16D
Tuším že to jde femtolasikem, používá ho p. Dr. Stodůlka v Zlíně na Genimi.
Jinak na Oftě v Plzni odstranili rekordně -24DP na dvě sezení, to už ale opravdu musí být širší rohovka.
Průměrná rohovka má 550mikrometru, při odstranění -6DP se odstraní cca 95mikrometrů.
c
Profil *
Těch faktorů je hodně..... Každopádně si myslím že jde o kvalitu monitoru,nastavení jasu a kontrastu a o to že se u toho nesedí celý den... Pak je to v pohodě.... :-) Já mám LG L 1718S a jsem velmi spokojený..... Mám velmi nízký kontrast a jas a dívá se na to super..... Dělal jsem testy na netu a bylo to na nastavení kontrastu a jasu..... Dopadlo to výborně a pod testem bylo napsáno že většina monitorů vyžaduje maximalní jas a kontrast aby to dopadlo dobře..... Mě to dopadlo výborně a to nám jas i kontrast kolem 20!! :-) Opravdu hodně záleží na monitoru a ten můj bych nevyměnil..... :-) No a pokud je věděcky dokázáno že monitor nekazí oři (nezvětšuje dioptrie) ale pouze způsobuje únavu tak je to super...... U počítače sedím denně kolem 2 hodin a je to super!!!! :-) Na zdraví opravdu není dobré šetřit :-) Kupte si dobré LCD!! :-)))
Tin
Profil
c: kdybys sem alespoň hodil odkaz na ty testy
c
Profil *
Odkaz je zde: http://chaloupkovi.own.cz/kalibrace/
« 1 2 3

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0