Autor Zpráva
Mistr
Profil
Již od 21. dubna 2006 (jen si spočítejte, kolik je to dní) nám nejde internet. Prostě se nepřipojíme k internetu.

Internet (ADSL) máme od Českého Telecomu (Internet Express Impuls).

Neustále voláme na linku technické podpory a nic. Nevíte někdo, prosím, jak Telekomunisty popohnat, aby to zas běhalo?

Díky za radu.

P. S.: Tohle píšu z práce (to jen pro rejpaly).
zimmi
Profil
Mistr: Jak nejde? Třeba může být chyba u tebe.
Mistr
Profil
zimmi
Když se chci přihlásit, napíše mi to: "Chyba 680 - není oznamovací tón".

Přitom na telefonu paralelně zapojeném tón je.

Internet máme od července 2005. Pořád běhal a najednou od toho 21. dubna nic.
zimmi
Profil
Co zkusit zajít na Telecom osobně? Myslím, že je tím přinejmenším postrašíš, když přijdeš až za nima.
Jo a jinak bych si samozřejmě nechal vrátit peníze za dané období.
Ján Kobezda
Profil
Aký máš operačný systém?
Mistr
Profil
zimmi
Jo a jinak bych si samozřejmě nechal vrátit peníze za dané období.
To je sice hezké, ale my potřebujeme spíš jdoucí internet...
Mistr
Profil
Ján Kobezda
Aký máš operačný systém?
Legální Microsoft Windows XP Home Edition SP 2
zimmi
Profil
Mistr: Tak za nima zajdi na ústřednu nebo kde se to sdružují, řekni té blonďaté slečně na recepci u telefonu, ať ti zavolá šéfa a pěkně mu to vytmav.
Ján Kobezda
Profil
Skús vo vlastnostiach modemu na karte MODEM odšktrnúť políčko "Wait for dial tone before dialing"
temistokles
Profil
alebo cakat na oznamovaci ton.. mal som s tym tiez problem (a to mam dial up)
Mistr
Profil
temistokles
Ale tohle je ADSL. Dial-up na něm nikdy neběžel.
Mistr
Profil
Ján Kobezda
Skús vo vlastnostiach modemu na karte MODEM odšktrnúť políčko "Wait for dial tone before dialing"
Já mám české Windows. :-)
Gekon
Profil
IMHO
Wait for dial tone before dialing
Čekat na oznamovací tón
Čakat na oznamovací tón

znamená to samé:))
Mabfred
Profil *
Hej! Přesně tohle se mi stalo taky! Od 21.4. mi nešel internet přes ADSL českého Telecomu. Chyba 680 a na lince mi tvrdili, že jim všechny přístroje ukazují, že je to v pořádku. Tak jsme se obrátili na vzdáleného známého z Telecomu, ten nám radil přes telefon a nakonec přijel k nám a zjistil, že nefunguje linka. Tak zajel na ústřednu, kde něco popřepojoval a už mi to jde... takže se obrať asi na ústřednu.
WanTo
Profil
Hudymu se stalo něco podobného, když chtěl vyzkoušet Linux. Nainstaloval si Fedora Core 4, interent nešel. Za pár dní nešel ani na Windows. Pak na ústředně restartovali připojení a bylo hotovo.

Ještě že mám připojení přes CZFree :-D
Gekon
Profil
Mistr
Mě onoho dne přišel mail o avizovaném zrychlení internetu. Žádný výpadek jsem nepozoroval, jen "úžasně rychlý a ničím neomezený internet"... prostě Telecom suxxx
Mistr
Profil
Gekon
Nám už byl internet navýšen. Pak to nějakou dobu běhalo. A teď nic. Pořád... (již 18. den!)
Mistr
Profil
Mabfred
Tak zajel na ústřednu, kde něco popřepojoval a už mi to jde... takže se obrať asi na ústřednu.
Volal jsem na technickou linku. Pořád mi říkají to samé: technici na tom už dělají. Musí projít všechny ty ústředny. Čili přesně to samé, co udělal Tvůj známý. Holt se máš. To já musím čekat a čumět a čekat...
Mistr
Profil
Mabfred
Nemáš náhodou někoho známého v Praze?
Janus
Profil
Mě se taky občas stane, že není oznamovací tón. Tohle opravdu není žádný problém - stačí jen zkontrolovat, kde se uvolnil spoj, mezi modemem a tel. zásuvkou. Když Win hlásí, že není oznamovací tón, znamenáto že chybí telefonní kabel mezi modemem a linkou...
Mistr
Profil
Ten internet nám stále jště nejde - už je to více jak TŘI TÝDNY...
Mistr
Profil
Janus
chybí telefonní kabel mezi modemem a linkou...
To už jsem kontroloval... ani nechci psát kolikrát.

Navíc, jak mi pak vysvětlíš, že telefon, který je připojen na stejné lince přes rozbočovač, normálně funguje bez problémů a modem ani ťuk.
Janus
Profil
Tak to ti už nemůžu poradit, jedině opravdu ten servis...
Tomik
Profil
Nevím zda to pomůže, ale zkus se přihlásit pod udaji "testtest", jako jméno i jako heslo. (normálně bys tam měl mít číslo jako jméno (např. 220911455) a heslo (např. "heslo")).

Jedná se o testovací údaje ČesTel, nepůjde Ti sice net, ale měl by jít ping. Mě nejelo připojení, připojil jsem se přes tyto údaje a pak zase přes svoje a všechno bylo ok... :)
Mabfred
Profil *
Asi nezbývá než čekat. :-( V Praze nikoho neznám...
Přišlo mi vyúčtování a telecom mi za týdenní nefunkčnost služby odpustil celých 60 haléřů! Ó jak jsou velkorysí! Věčná slává Telecomu!
Janus
Profil
A jede ti linka?
Mistr
Profil
Janus
A jede ti linka?
Jako jestli se dovolám? Ano.
Janus
Profil
Jestli se dovoláš - je to asi hloupá otázka ale pro doplnění - když se dovoláš, není to chyba telecomu (nejspíš)... Buď se poškodil modem, nebo to blokuje virus... Doporučuji provést scan proti virům a syware...(ideálně s co nejnovější virovou databází)
Janus
Profil
nebo je to zásadní problém v nastavení modemu - zkus zobrazit vlastnosti modemu a:

1. Na kartě obecné je položka konfigurovat - tam musí být možnost "digitální"
2. Na stejné kartě je tel. číslo pro vytáčení 0 a nepoužívat pravidla vytáčení
3. Na kartě možnosti pouze zkus nezatrhnout možnost "dotázat se na přihlašovací informace"
4. Na kartě zabezpečení je typické a skriptování nepoužívat
5. Na kartě sítě je typ serveru "PPP"

Je toho dost a možná je to na nic, ale já bych to určitě zkusil...
Mistr
Profil
Přátelé,

děkuji všem za snahu. Internet nám již jde (po 26 dnech, což je více než 3,5 týdne).

Problém byl na linkách Českých Telekomunistů (ČT), takže vámi všemi navrhovaná řešení nepřinášela řešení. Po nastavení synchronizace pracovníky ČT, již vše (zatím) běhá.

Ještě jednou všem moc děkuji za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0