Autor Zpráva
Jeremy88
Profil
Pouzivam Windows XP, ale chtel jsem taky zkusit Linux.
Stahnul jsem si ISO DVD Linux SuSE 10. ISO jsem samozrejme vypalil na DVD. Mam i novy, jeste nezformatovany HDD a tak jsem chtel SuSE nainstalovat prave na nej. Ale kdyz odpojim stavajici HDD (s Win XP), novy HDD nastavim na Master a do mechaniky vlozim DVD s Linuxem, tak mi naskoci jenom hlaska ve smyslu, ze mam vlozit do bootovaciho zarizeni bootovaci medium (asi disketu).
Co delam spatne, popr. kde v BIOSu mam nastavit, aby se bootovalo z DVD?
Predem diky za radu.
jozob
Profil
Jeremy88
Záleží od konkrétného BIOSu. Nie je tam moc položiek, keď sa tam trošku pohrabeš, určite to nájdeš. (možno pomôžu názvy ako BOOT options, BOOT order atď...)

Pokiaľ nebude možné nabootovať DVD aj po správnom nastavení, pravdepodobne je DVD nesprávne vypálené.
WanTo
Profil
Ale kdyz odpojim stavajici HDD (s Win XP), novy HDD nastavim na Master
Proboha proč?
jozob
Profil
Tiež si myslím, že je to nepotrebné. Linux je úplne toleratný systém.
WanTo
Profil
jozob
Narozdíl od Windowsů, které mi vždycky po instalaci smažou GRUB.
jozob
Profil
WanTo
"Narozdíl od Windowsů, které mi vždycky po instalaci smažou GRUB."
Presne tak. A keď sme pri tom (dáme mierny OT), pre pár dňami sa mi stalo to isté. :-) Keď je človek nedôsledný. Chcel som to napraviť nabootovaním z CD, následným chrootom na môj systém a nakoniec spustením skriptu na zavedenie BOOT loaderu. No mal som s tým nejaké problémy, potom už nebol čas. Teraz som chudák a pracujem len z Windowsom (podotýkam, nie je čas na opravu, čas tlačí). Ale dnes sa na to ešte pozriem. Vlastne, čo som chcel povedať... Keď to nepôjde, pomôžete mi v novom vlákne, však. :-)
WanTo
Profil
jozob
Zkus někde najít instalační DVD od SUSE, které dokáže zavaděč nainstalovat. Mělo by to jít pro jakékoliv distro. Ještě že ho mám, jinak bych si nevěděl rady.
jozob
Profil
WanTo
SuSE mi jeden dobrý kamarát zničil. Takže sa snáď obídem aj bez toho. No, idem na to, drž palce, poprípade založím nový thread, takže tak, potom už tam. :-)
jozob
Profil
Tak píšem z Linuxíku. Som opäť Gentoo pozitívny.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0