« 1 2 »
Autor Zpráva
Lenka1
Profil *
Zdravím. Jdu si k vám pro radu, zapnula jsem PC a když mi naběhly Windows tak jsou jakoby transparentní. Plocha-pozadí, všechny ikony, dole lišta, nabídka start, všechno je jakoby do žluta a transparentní. Dá se přečíst jen text, když připojím foťák tak jsou i fotky žluté, rozmazané, transparent, nedá se poznat co to je. Když nabíhá Bios tak je písmo i logo dobré, nemělo by to tedy být monitorem. Co to tedy je, nemáte někdo zkušenost? Děkuji.
Acci
Profil
Zkusila jsi při spouštění Windows použít Nouzový režim? (mačkat klávesu F8 při spouštění Windows)
Lenka1
Profil *
To jsem nezkoušela, jdu to hned vyzkoušet. Díky.
Lenka1
Profil *
Tak v nouzovém režimu je to dobré, tak jak má být.
Gekon
Profil
jestli jsi na náhodou nenainstalovala Win Vista :))
Lenka1
Profil *
Nevím co to je Win Vista, ve vyhledávači jsem našla že jsou to nějaké styly. Já nic takového neinstalovala, jediné co jsem večer dělala bylo zkoušení nějaké hry na cd co měly děti u časopisu. Ta hra se ale neinstaluje, jen se zkopíruje někam na disk. To jsem udělala, hra je blbost a tak jsem ji zase smazala a i koš vysypala. Kdybych to v PC měla, kde najdu a jak odstraním? CD bylo otestované antivirem, neměl by na něm být vir.
Anonymní
Profil *
Lenka1
Windows Vista je nový operační systém :-)
Lenka1
Profil *
Windows Vista je nový operační systém
To nééé, neinstalovala jsem nic takového. Jak se toho zbavím, jedině přeinstalováním Win? Ale já tohle neinstalovala, PC není ani připojen k netu aby se něco stáhlo samo.
WanTo
Profil
Lenka1
Buď v klidu, Gekon si jen dělal legraci :-)
Lenka1
Profil *
Fuj jsem se lekla. No ale co s tím, neví někdo? Jak se toho zbavit? Nedá se nic přečíst, programy se otevřít dají ale všechno je průsvitné, do žluta. Dá se tomu pomoct bez přeinstalování Windows?
bojars
Profil
Lenka1 a keď si dáš klik pravým tlačidlom na pracovnú plochu (Vlastnosti) v záložkách vzhľad, resp. nastavenie sa nedá nájsť niečo o transparentnosti, alebo tam nie je nastavená tá žltá farba?
Lenka1
Profil *
Nic o transparentnosti jsem nenašla a všechny barvy jsou hodně světle modré. Prostě nic nefunguje normálně, úplně všechno je průhledné a do světle žluta.
Leo
Profil
A neni porucha spis v monitoru/graficke karte? Leo
Martin
Profil
Jaký máš vůbec OS?
zkus pravy tlacitkem na plochu -> vlastnosti -> motiv -> klasické nastavení -> použít
Školník
Profil
Leo V nouzovém režimu je to OK, takže asi ne

Lenka1 Když se počítač zapíná, barvy jsou v pořádku? A úvodní obrazovka s helsem (pokud ji máš), jaké má barvy?
Lenka1
Profil *
Monitor funguje. Grafická karta, nevím jak zjistím, ve správci zařízení není žádná výstraha, podle něj je vše funkční.
Peca
Profil
Třeba monitor blbne jenom při určitém rozlišení a frekvenci. V nouzovém režimu je to určitě nastavené jinak. Zkus změnit rozlišení rozlišení nebo i frekvenci, jestli to pomůže.
koudi
Profil
Nebo je to třeba chyba ovladače graf. karty.
Lenka1
Profil *
Školník Když se zapíná tak jsou barvy OK. Úvodní obrazovka kde si vyberu který účet chci je už žlutá průhledná.
WanTo
Profil
Lenka1
Když se zapíná = když se zapíná PC nebo se už spouštějí Windowsy?
Lenka1
Profil *
Když tam nabíhá bios (takové ty tabulky), pak naskočí logo Win XP, až sem je to OK, poté je úvodní obrazovka kde si vyberu účet a ta už je špatná.
Peca
Profil
Lenka1
Zkoušela jsi změnu toho rozlišení? Na to jsem odpověď ještě nedostal...
HeWeR
Profil
Mám typ...udělej screenshot a dej ho sem.

Jedná se o problém:
a) v nastavení widnowsu (nepředpokládám)
b) monitor je poškozen (to, že v biosu to jede dobře nic nemění - win může používat jinou frekvenci....atd. - podle screenshotu poznáme jestli to je monitorem)
c) poškozená graf. karta (to se mi nezdá, protože nouzový režim jede dobře)
d) špatné nastavení detonátorů (předpokládám - detonátory jsou ovladače graf. karty a dá se tam nastavit barevná korekce [žutá barva] a taky takový kraviny jako průhlednost oken - najdeš to:
1) pravým - procha - měl by tam být název grafické karty (já mám třeba tlačítko "NVidia")
2) vedle hodin by měla by ikonka, na kterou klikneš a otevře se ti nastavení
3) v ovládacích panelech ikonka s názvem graf. karty

Když se ti to podaří to najít, hledej v tom nastavení barevná korekce nebo korekce barev a potom nastavení plochy, správce plochy nebo podobný název pod kterým bys nastavemí průhlednosti oken vůbec nehledala :)
Lenka1
Profil *
Změna rozlišení nepomohla.
Udělala jsem screenshot na disketě přenesla do tohoto PC a tady je ta fotka úplně normální! Co to probůh je? Grafickou kartu-našla jsem nějaký grafický adaptér SIS 300/730, ikona je i vedle hodin, ale průhlednost se nedá nikde nastavit (nebo dá ale já nic nevidím).
Školník
Profil
Lenka1 Doporučil bych se ohnout za počítač a zkusit dotáhnout kabel, kterej tam vede od monitoru. A analogicky i na druhém konci, tedy u monitoru. I když tam to většinou nejde.
Lenka1
Profil *
Za počítačem je dotažený a v monitoru nejde, stejně nic.
bojars
Profil
Udělala jsem screenshot na disketě přenesla do tohoto PC a tady je ta fotka úplně normální!

Potom to vyzerá naozaj na to, že je niečo s hardware... skúsila si sa pozrieť, či pri tých hodinách by mala byť ikonka, kde sa dá nastaviť rozlíšenie a farebná hĺbka (u mňa).
HeWeR
Profil
Je to v detonátorech - na 90%. Problém je softwarového charakteru. A jestli-že tam máš tu ikonku, tak tam musí být i to nastavení.
Lenka1
Profil *
Rozlišení jsem zkoušela měnit, ale bez účinku(pořád stejné). Barvy mám nastaveno 32bit, po změně na 16bit je to stejné nebo snad i trochu horší(ještě hůř je vidět písmena).
bojars
Profil
Je to v detonátorech - na 90%.

HeWeR rozveď to trochu, nerozumiem tomu.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0