Autor Zpráva
sailgohooo
Profil
ahoj,
Stiahol som si C++Buolder 6 (trialko). Vytvoril som si prvu aplikaciu typu "hello-world".
Po kompilacii sa mi vytvori Project1.exe . Na mojom compiku ide. No ked som poslal kamosovi,
vyhodilo mu to ze nema knihovnu abo take nieco - treba k tomu Project1.exe este prilozit nejake subory, abo je to uplne inak.. Vysvetlite mi to plz?
koudi
Profil
Jestli to máš ten microsofti, tak ten potřebuje runtine knihovny (asi jako když děláš ve visual basicu, je to to samý). Tyhle soubory se pro c++ myslim jmenujou nějak mscppvm.dll (->microsoft c++ virtual machine) nebo tak podobně. A nestačí je (většinou) jenom přidat k tomu exe, ale musej se registrovat do systému.
sailgohooo
Profil
:O ..
nemam ani sajnu co si mi teraz napisal, pretoze v c++ som zacal dnes.
prosto ide o to, ze ked robim v builderi , stlacim Run a aplikacia ide.
ale ako spravit z toho .exe ? a hlavne tak aby to islo napr. aj u kamose..
ale dik aj tak
izsak
Profil
Builder bude najskôr od Borlandu.

Ak po kompilácii máš v priečinku s Project1.exe nejaké iné súbory, presuň aj tieto na druhý počítač. Ak tam nie sú žiadne, tak program zrejme bude potrebovať knižnice, ktoré si Builder nainštaloval a potom by si v dokumentácii mal nájsť, akoé knižnice treba.

V princípe by však skompilovaný C++ program nemal vyžadovať nejaké špeciálne knižnice na beh. Samozrejme, keď napr. používaš niečo z Windows.h, tak program na Linuxe nespustíš a podobne.
koudi
Profil
nemam ani sajnu co si mi teraz napisal, pretoze v c++ som zacal dnes.
Prakticky sem o c++ vůbec nemluvil :)

prosto ide o to, ze ked robim v builderi , stlacim Run a aplikacia ide.
To je vcelku jasný, k tomu sou ty IDE dělaný.

ale ako spravit z toho .exe ?
Teď si nejsem jistej, jestli vim co chceš. Nejde ti udělat exe? Na to bude příkaz compile nebo build.

a hlavne tak aby to islo napr. aj u kamose..
No jak řikám, musí si kámoš nahrát ty knihovny, co ten program potřebuje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0