Autor Zpráva
lubos_z_kotelny
Profil *
uz sem rozhodnut zkusit linux (mandriva 2006 pokud to teda na mym pc pujde), vsechno je mi jasny jen nevim jak na rozdeleni disku. mam 40gb a chci si nechat windows xp, jak na to deleni?
a jeste jak se v linuxu instalujou programy. premejslim o nahrade programu:
- firefox, gimp, openoffice zustava
- winamp?
- notepad2?
- vypalovani cd?
- ftp?
- bittorent?
- rozbalovani archivu?
- jak je to s modemama ctel internet expres (sagem f@st 840), jde to zprovoznit?
- samsung pc studia se vzdavam dobrovolne.
jinak se nechci v tom systemu nak hrabat, jen na bezny pouzivani. jaka je sance ze budou problemy s kompatibilitou hardwaru? mam notebook - hp compaq nx 9020... pevnej disk je vymenenej, ale nevim co to je =(
diky za rady, hlavne o tom rozdeleni disku. a sorry ze tu neska tak otrvuju n =)
poslu to neposlu to... poslu to. servete me ze sem trapna lama =)))
thingwath
Profil
U těhle modelů je dost dobrá šance, že půjde celkem všechno i když některé věci nemusí být zcela úplně triviální. Konkrétně to záleží na tom, co všechno v tom je.
lubos_z_kotelny
Profil *
tady: http://www.hp.cz/psg/notebooky/pdf/nx9020_ds.pdf sou naky technicky kecy (a doporucujeme win xp =), ja tomu moc nerozumim (teda vubec)...
lubos_z_kotelny
Profil *
co s tim rozdelenm disku pls?
thingwath
Profil
Koukni na www.abclinuxu.cz a mrkni se tam po nějakém návodu, jestli tedy máš aspoň zhruba představu co chceš.
halogan
Profil
- winamp?
Amarok, Banshee, bmpx, ...
- notepad2?
Kwrite, Kate, VIM
- vypalovani cd?
K3b
- ftp?
Konqueror, ftp
- bittorent?
rtorrent, azureus, ...
- rozbalovani archivu?
tar, bzip, unzip, unrar
- jak je to s modemama ctel internet expres (sagem f@st 840), jde to zprovoznit?
to chce spis nejaky googleni, hw zaznamy apod., to nevim
halogan
Profil
ad ten modem - http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/64812
lubos_z_kotelny
Profil *
halogan: to je asi stary, to eagle-usb.org mi hlasi server nenalezen
halogan
Profil
lubos: mne to jede v pohode
lubos_z_kotelny
Profil *
chyba v matrixu?
Peca
Profil
Odkaz mně jede taky v pohodě.
K tomu rozdělení disku: Jestli ho nemáš rozdělený, tak nejlehčí cesta je naformátovat ho, pokud je to možné. Ideální je nejdřív nainstalovat WinXP -při instalaci dá možnost rozdělení disku, a potom nainstalovat ten Linux. Obráceně by s tím mohly být trochu problémy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0