« 1 2
Autor Zpráva
roberta
Profil
Chci stabilní a bezpečný OS, který bude univerzální, bude co nejlépe využívat hardware, který je mu k dispozici a bude obsahovat základní softwarovou výbavu. Takový, který bude moci používat malé díťe i důchodce, systém nad kterým budete mít kontrolu, když budete chtít.
keď sa nad tým tak zamyslím, tak takýchto OS je už plno naprogramovaných... vezmime si napr. WinXP - podľa mňa vo všetkom spĺňa tvoju "definíciu" :)
halogan
Profil
Ze tu nikdo jeste nezminil Mac OS X. V zakladni vybave dost software. Bezpecnost vice nez dobra, bez spyware, malware apod. Nevyhoda muze byt to, ze to jede (oficialne) jen na Apple PPC a x86 Intelech. Tim vsak zajisti 100 % kompatibilitu.
Anonymní
Profil *
a x86 Intelech


Chceš tím říct že si to mohu nainstalovat i na svýho 400MHz celerona?
Acci
Profil
roberta
bezpečný - http://secunia.com/product/16/
stabilní - podle mně není normální, kdy se s PC po tří dnech bez restartu nedá pracovat
Spikee
Profil
podle mně není normální, kdy se s PC po tří dnech bez restartu nedá pracovat
Ale to je väčšinou chyba užívateľa.
stribny
Profil
Já bych se zas hádal, jestli OS má obsahovat programy (přehrávání DVD) atp..

Podle mě může obsahovat ovladače, kodeky, a poskytovat slušnou možnost vyvíjení a používání softwaru, aniž by sám nějaký obsahoval. (moh by mít akorát defragmentační/rozdělovací a takové ty systémové utility)
quinux
Profil
Radek Hrabůvka

K internetu se dá připojit PC s Linuxovým Live CD, pokud je připovený síťovkou a používá se DHCP, tak to proběhne automaticky, jinak se připojení musí udělat ručně.
Další věc, použitelná už dnes i bez připojení k netu je po provedení instalace OS a základních programů na disk C:, ostatní je na D, a udělat si obraz disku C: na DVD nebo do běžným způsobem neviditelného oddílu na disku.


Ano, jenže požadavek zněl "Pokud se poškodí systémové soubory, tak, že by se systém nemohl načíst, vše si obnoví stažením z internetu." - tedy automaticky. Live CD s Linuxem se do compu samo nedá a obraz disku se taky sám jen tak neobnoví. ;o)

Yukii

jasný, ale já chci mít v bezpečí svá data, a možná jestli by nebylo lepší vyměnit bezpečnost za sračky typu IE a spol, kterými se viry dostávají do systému, součástí systému by prostě měly být i základní programy, které potřebuje každý uživatel, aby sem nemusel po instalaci systému nemusel instalovat programy např pro otevření arcghivu v *.rar

Tady brečíte na špatném písku. MS by ty programy do windows i dal, jenže to by pak zase čelil spoustě žalob, že zneužívá své monopolní postavení tak jak to bylo v případě MediaPlayeru. Ostatně Visty ještě nevyšly a Google už zažaloval MS, že v IE 7 má být jako defaultní vyhledávání přednastaven Windows Live.

myslím tím i drivery (aktualizace čeho?), data se stáhnou až je potřebuji, nemusí všechny ležet pořád na disku

To je problém spíše výrobců hw než MS.
quinux
Profil
Anonymní

Nevím jestli zrovna na Celeronu pojede, ale ano MacOS už jede na procesorech intel.
WanTo
Profil
Nevím jestli zrovna na Celeronu pojede, ale ano MacOS už jede na procesorech intel.
Pokud se nepletu, tak celeron je x86 procesor.
quinux
Profil
WanTo

Není x86 jako x86. ;o) Ne opravdu neznám podrobnosti, jen vím, že MacOS beží na Intel procesorech, ale to asi ví už spousta lidí. ;o)
halogan
Profil
> podle mně není normální, kdy se s PC po tří dnech bez restartu nedá pracovat
Podle me take neni. Ja vsak takoveto anomalie nepoznavam ani po tydnu bez restartu. (Win XP/Gentoo Linux).
roberta
Profil
Acci
podle mně není normální, kdy se s PC po tří dnech bez restartu nedá pracovat
no neviem, mne bežia XP už asi 2-3 mesiace vkuse a nepadlo mi nič. a to na nich ešte aj programujem, mám spustený web server, databázový server... asi bude chyba za klávesnicou :)
Hrabáč Polní
Profil *
Chceš tím říct že si to mohu nainstalovat i na svýho 400MHz celerona?
Já mám XP Home na 466MHz celeronu a 64MB RAM - a celkem to de!
Cao
Profil *
Za stabilitu OS je zodpovědný každý konkrétní uživatel, je pravdou, že ve windows to je poněkud složitější (viry a pod.), ale i windows lze zabezpečit tak aby byl stabilní a do jisté míry i bezpečný. Přináší to ale spoustu podmínek, například nepoužívat IE, zakázat activeX, použít firewall (kerio, případně nějakou napodobeninu iptables), dobrý antivir a nestahovat každou kravinu, nejlepší je stahovat software z prověřených serverů, aby neobsahoval nebezpečné kódy. Já osobně používám již 6 let Linux a poslední rok GENTOO!!!! a nemám žádné problémy. Jako druhý OS (spíše jen na hraní her a hudební software) mám WinXP a dokonce ani s nimi nejsou potíže, ale je stojí to téměř celý den konfigurace a nelze toho dosáhnout bez používání dalšího drahého software. Skoro bych možná řekl, že OSX vyjde v závěru levněji a rozhodně je to pro typického uživatele (hry, multimedia, internet) mnohem komfortnější a jednodužší řešení. Volba je na každém, jde jen o to kolik je ochoten každý investovat času a peněz. Já doporučuji gentoo, nebo osX.
Cao
Profil *
ANO osX by se na celeronu 466 mel dát spustit, ale nebude to žádná sláva, možná nastanou nějaké problémy s instr. sadou CPU, na P4 už problémy nejsou, ale mac je mac!
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0