Autor Zpráva
Mistr
Profil
Otevřu-li si nový soubor v prostředí Microsoft Word 2000, má hned tři stránky. Proč? Kde mu mám nastavit, aby otevíral jen jednu? Zkoušel jsem hledat v šabloně "normal.dot", avšak ta byla v pořádku. Poradíte mi někdo, prosím?

Díky.
kylian
Profil *
Řešením by mohlo být vytvořit si novou šablonu dle vlastních požadavků (tedy s 1 stránkou) a tuto šablonu pak nastavit jako výchozí (aby se otevírala při spouštění wordu). (To nastavíte příkazem Nástroje - Šablony a doplňky. Na kartě šablony pak u možnosti Šablona dokumentu klikněte na Připojit a vyberte Vámi vytvořenou vlastní šablonu)
kylian
Profil *
ještě jsem si všiml že máte Word 2000 - možná že tam jsou příkazy trochu jinak pojmenovány, už se nepamatuju, tak musíte hledat... :)
kylian
Profil
Oprava: tak tenhle postup nefunguje, omlouvám se za mystifikaci, nějak jsem to nedotáhl... :(
Mistr
Profil
kylian
omlouvám se za mystifikaci
Nic se neděje. Také mi to přišlo, když jsem to četl, jako docela logická úvaha. A divím se, že to nejde.
kylian
Profil
tak jsem z toho jelen. v nápovědě se říká: Chcete-li načíst šablonu nebo doplněk automaticky při spuštění aplikace Word, umístěte tuto šablonu nebo doplněk do spouštěcí složky aplikace Microsoft Word." To, kde je spouštěcí složka zjistíte příkazem Nástroje - Možnosti na kartě Umístění souborů. Zkusil jsem to, ale stejně to nefunguje. Nějak to ale jít musí... :) Pokud zjistím jak, dám vědět...
Mistr
Profil
kylian
Díky.
Mistr
Profil
Ale natahuje to Word normálně z "normal.dot", ne?
Anonymní
Profil *
Zkus si zobrazit formátovací znaky (ctrl + shift + 8). Uvidíš, co na těch stránkách vlastně je.
Yuhů
Profil
Ano, je to normal.dot, akorát že v tom systému je takto pojmenovaných souborů víc. Je potřeba najít ten správný.
Mistr
Profil
je takto pojmenovaných souborů víc
Vidíš, zase něco, co jsem nevěděl.
kylian
Profil
Tak jsem přišel na ne úplně elegantní, nicméně funkční řešení. Tedy mělo by být funkční za normálních okolností :) Vytvořte si vlastní šablonu dle libosti takovou, která má být načítána po spuštění wordu. Uložte ji do složky se šablonami (v této složce by měla být i ta výchozí normal.dot). Ukončete word a ve windows přejmenujte ve složce se šablonami Vámi vytvořenou šablonu na normal.dot
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0