Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Můžete mi prosím někdo vysvětli jaký je rozdíl mezi DVD+R a DVD-R, případně co je DVD-ROM.
Díky
Gekon
Profil
Cituji Plaváčka:

DVD-R
Tento formát je nejstarší ze všech, firma Pioneer uvedla mechaniku DVD-R již v roce 1997. Na toto medium lze provést zápis dat pouze jednou. První generace těchto nosičů nabízí paměťovou kapacitu 3,95 GB, současná, tj. druhá generace pojme až 4,7 GB dat.

DVD+R (DVD+RW)
Plusové formáty vznikly až v poslední době a uvedlo je na trh několik významných firem (např. HP, Philips a Sony), které měly pocit, že tato technologie je lepší než ty stávající (odtud znaménko plus). Tyto mechaniky nahrávají pouze disky DVD+R a DVD+RW, ne však DVD-R nebo DVD-RW. Média DVD+R a DVD+RW pojmou také 4,7 GB a vydrží až 1000 přepsání.
Miloš
Profil
A pak je tu ještě DVD-RAM, který se formátuje jako UDF (v horším FAT32) a zapisuje se na něj jako na běžný HDD nebo na flash. Kapacitu má shodnou s běžnými DVD-R a DVD+R. V současnosti stojí jedna placka asi stovku.
Gekon
Profil
Miloš
A zapomněls dodat, že se moc neuchytilo, i když mělo budoucnost...
Miloš
Profil
Uchytilo neuchytilo – já si to pořídil. Nesplnilo to sice veškerá má očekávání a po pořízení si externího HDD to používám miminálně, ale jsem rád, že to doma mám. A řekl bych, že podpora ve vypalovačkách je taky lepší než byla; BTW i obyčejná čtečka Liteon, kterou mám přes 2 roky (možná přes 3), to umí číst (i když to je asi dost ojedinělý úkaz).
Anonymní
Profil *
Dobry chtel bych vedet jak vypalit kdyz mam dvd 4,5G tak na 8,5g dekuji
Bubák
Profil
Anonymní Čěho?
Miloš
Profil
Nechápu;
1) máš 4.5GB plné DVD a prázdné 8.5 – není problém, ale je to zbytečné vyhazování peněz (ca. 10 × 100 Kč).
2) máš 8.5GB plné DVD a prázdné 4.5 – to se nevejde, prostá aritmetika. Pokud jde o film, můžeš zkusit nějaký program, který a) vyhází ze zdrojového DVD bonusy, nadbytečné titulky a audiostopy dalších jazykových verzí, b) zbytek trochu víc zkomprimuje (ztráta kvality; může, ale nemusí být opticky rozpoznatelná) a vypálí na placku 4.5GB
Veris.Jirka
Profil *
Včem je lepší dvd+ než dvd-
djlj
Profil
Veris.Jirka
Přečti si příspěvek od Gekona.
Bubák
Profil
www.cdr.cz/a/1491/1 (4 strany)
www.cdr.cz/a/1317/1 (4 strany)
h_ondrej
Profil
Ako sa da zistit ktore medium DVD-R alebo DVD+R pouzivat na napalovanie filmov? Da sa to nejak vycitat z PC?
Miloš
Profil
h_ondrej
Chceš-li pálit filmy v PC, je zcela šmafu, jestli na pluska nebo na minuska. Současné vypalovačky umí obojí už dlouho a stolní DVD přehrávačům by to mělo být v současnosti taky jedno.

Máš-li trochu ale starší vypalovačku, mohl bys mít problémy s osmigigovými plackamy, třeba moje postarší LG umí z dvouvrstvých jenom pluska.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0