Autor Zpráva
zimmi
Profil
Zdravím,
předem se omlouvám, pokud budu vykládat nesmysly, této problematice moc nerozumím.

Koupil jsem si 160 GB SATA disk Seagate. Má deska ECS K7VTA3 SATA nepodporuje (rok 2000), proto jsem koupil zařízení "PCI to Serial ATA Control Card" KW-571S. Disk jsem zapojil a hurá, windows ho vidí.
Bohužel, už ho nevidí BIOS při výběru primary master, ani windowsy při instalaci, takže na něj nemohu nainstalovat systém a stále jsem závislý na starém 14 GB disku.

Už jsem zkusil odpojit starý disk v naději, že BIOS najde nový, ale nepovedlo se.
Nevíte, kde by mohla být chyba? Jsem opravdu bezradný.
Gekon
Profil
Ve Windowsech ho naformátuj, pak ho normálně zkus používat, nakopírovat na něj nějaké soubory. Pokud tohle půjde, zkus na něj hodit systém. Pokud ho ani teď instalátor nevidí, v BIOSu by někde měla být možnost "use onboard SATA" - tohle odšrtni (je ale možné, že to tam nebude, pokud jsi neupgradoval BIOS).
zimmi
Profil
Gekon: Moc díky za odpověď, ten disk jsem naformátoval pomocí nějakého programu přímo od Seagate, ve winech jde používat, jdou na něj kopírovat soubory, ale instalace ho prostě nevidí. Kde to "use onboard SATA" tak zhruba je?
zimmi
Profil
Vypadá to, že v mém BIOSu to není. Je fakt, že od roku 2001 mám stejnej. Teď jsem se ho pokoušel aktualizovat pomocí win flash utility od výrobce, co jsem našel na stránkách, ale marně (windows píšou, že AFU nepodporují).
vevrpo
Profil *
Ahoj,potřebovala bych poradit,jak si vytvořit hezkou stránku.Jsem úplný laik.
RPG
Profil
vevrpo
Prosím, založ si nové téma.
Lesta
Profil *
Ahoj, pujcil jsem si od kamarada sata disk v nadeji ze si prekopiruji nejake fimly, ale bohuzel po prijeni neni videt ani ve sprave disku a pri restartu mi to napise ze mam proverit zarizeni...
Lesta
Profil *
Ahoj, pujcil jsem si od kamarada sata disk v nadeji ze si prekopiruji nejake fimly, ale bohuzel po prijeni neni videt ani ve sprave disku a pri restartu mi to napise ze mam proverit zarizeni...
Lesta
Profil *
Ahoj, pujcil jsem si od kamarada sata disk v nadeji ze si prekopiruji nejake fimly, ale bohuzel po prijeni neni videt ani ve sprave disku a pri restartu mi to napise ze mam proverit zarizeni...
nightfish
Profil
zimmi

bude potřeba vytvořit disketu s ovladači k tomu SATA řadiči a tu pak podstrčil windowsům při instalaci...
Lesta
Profil *
??? pri instalaci, to moc nechapu, ja myslel, ze jen bude stacit neco povolit v biosu a pojede mi to....
DJ Miky
Profil
Lesta
A přehodil jsi ty "šmejdy" (nevzpomenu si, jak se to jmenuje :D), co jsou vzadu na tom disku, které přehazujou možnosti, např. Primární (bootovací) disk, sekundární disk atd.
nightfish
Profil
DJ Miky: SATA nemá možnost master/slave, neboť je vždy jenom jeden disk na jednom konektoru
Lesta
Profil *
no prave, tam zadne nejsou, nevim co mam delat :( vubec nevim v cem by mohl byt problem :(
Lesta
Profil *
myslel sem ze kdyz ho zapojim tak ve sprave disku bude automaticky videt
zimmi
Profil
Lesta: A podporuje tvá deska SATA připojení? Moje ho nepodporovala, a tak jsem potřeboval zkopírovat ovladače pevného disku na disketu a dát ho windows při instalaci.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0