Autor Zpráva
Leo
Profil
Mam takovy problem s historickou prichuti - potrebuju z pc kde jsou Win95 ale neni tam ani vypalovacka, o USB portu nemluve prenest data na notebook kde jsou Win2000. Prenos pres diskety jsem vyloucil, a tak mi prijde nejjednodussi (ale nejsem zadny zelezar :-) prenos pres LPT porty, ktere jsou u obou pocitacu. Jde to a co je k tomu potreba? Leo
thingwath
Profil
Spíš bych vytáhnul disk a šoupnul ho do nějakého normálního počítače.

Jinak, závan dávné historie z googla: http://www.melbpc.org.au/pcupdate/9410/9410article6.htm
Leo
Profil
"Spíš bych vytáhnul disk a šoupnul ho do nějakého normálního počítače."

Rikam, ze nejsem zelezar :-) Pry jsou tam problemy se souborovym systemem jako FAT atd., ale vzpomnel jsem si blahe pameti na ZIP (externi mechaniku), kterou si muzu pujcit, to bude nejjednodussi :-) Leo
habendorf
Profil
Kdysi jsem to dělal, jde to. Potřeba je samozřejmě paralelní kabel. Na obou počítačích se pustí něco jako "přímé propojení kabelem", jeden se nastaví jako host pro poslech na LPT, druhý jako hostitel. Data jdou přenášet jen ve směru hostitel -> host.

Nejjednodušší je asi použít TC, menu Síť -> Spojení s jiným PC přes LPT.

Pokud si pamatuju dobře, problémy se souborovým systémem nebyly. Ale menší problém byl na dvoulitrech s nastavením práv, bohužel podrobnosti si nepamatuju, ale šlo to, tím jsem si jist.

Jinak externí zipka není špatná volba a možná to bude i rychlejší.
marek.sk
Profil *
LPT kabel musí být "laplink", obyčejný kabel k tiskárně nebude fungovat, i když konektory mají stejné - nějaká žíla je totiž zapojená jinak.

Pak už stačí spustit Total Commander, menu Síť, Spojení s jiným PC přes LPT, jak už psal habensdorf. Jako klienta nastav počítač, u kterého budeš sedět a klikat, data jdou přenášet oběma směry.

Pokud potřebuješ přenést větší objem dat, připrav se na to, že to bude trvat.
Karel B.
Profil *
Pripadne na toto byla dobra tez M602 (u starsich pocitacu asi castejsi nez TC nebo WC) - pak to je zalezitost opravdu 2 kliknuti.
Leo
Profil
Vidite panove, TC pouzivam leta letouci, a nikdy jsem si nevsiml, ze tam neco takoveho ma :-) A ma! Leo
japlavaren
Profil
http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=1937&SearchText=Total+Commander&Sea rchType=4 za tú cenu...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0