Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj potřeboval bych poradit

mám notebook (WinXP) a připojuju se k internetu na dvou různých místech (různí poskytovatelé internetu, stejný typ připojení) Je možné nastavit ve WinXP dvě různá připojení (IP, Maska podsítě, Výchozí brána, DNS) a vždy vybrat nastavení podle toho kde se nacházím nebo to musím pokaždé přepisovat?

Díky Honza
Iškuda
Profil *
Ve vlastnostech TCP/IP konfigurace, je alternativní konfigurace, to by nestačilo?
roberta
Profil
start->settings(nastavenia)->network connections(sietove pripojenia)
a tam si môžeš popridávať pripojení koľko len chceš a každé môže mať rôzne nastavenia
H13
Profil
start->settings(nastavenia)->network connections(sietove pripojenia)
a tam si môžeš popridávať pripojení koľko len chceš a každé môže mať rôzne nastavenia



A funguje to i když se používá pro obě dvě připojení jedno stejné zařízení?
H13
Profil
Ve vlastnostech TCP/IP konfigurace, je alternativní konfigurace, to by nestačilo?

To mi nějak nejde, možnost alternativní konfigurace se mi nabídne jen pokud zvolím "Získat adresu IP ze serveru automaticky"
H13
Profil
Když se snažím nastavit další připojení, tak mi to píše, že toto připojení je již funkční a že můžu maximálně upravit stávající připojení
roberta
Profil
H13
keď budeš pridávať to ďalšie pripojenie, tak to prvé disabluj (aby nebolo funkčné)
H13
Profil
keď budeš pridávať to ďalšie pripojenie, tak to prvé disabluj (aby nebolo funkčné)

No ale jak ho mám disablovat... když dám zakázat, je toto připojení zakázané, ale při vytvoření nového připojení mi to nenabídne stejný způsob připojení jako je to zakázané...
Kajman_
Profil *
Také jde nadělat spoustu bat souborů typu

netsh interface ip set address name="LAN" static 10.10.1.13 255.255.255.128 10.10.1.1 1
netsh interface ip set dns name="LAN" static 10.10.0.1
havs
Profil
taky jsem se snažíl, ale než jsem to vyřešil, našel jsem tohle:
http://www.volny.cz/josef.straka/sit.html

jednoduché, pohotové, ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0