« 1 2 »
Autor Zpráva
Rob
Profil
Zdravím, až se stydím se tady na to ptát, ale ještě to moc neovládám a pořád se mi nějak nedaří poskládat tam ty písmena (parametry). Takže jak rozdělat přes shell balik.tar.gz??
thingwath
Profil
Když se koukneš do manuálové stránky k taru, jsou tam ukázky nejběžnějších použití.
Rob
Profil
thingwath
:) prostá odpověď by stačila. Já se s tím totiž pleskám už dost dlouho a konečně bych to potřeboval rozbalit. Ale je pravda, že tam jsem se ještě nedíval...
thingwath
Profil
Podle čeho to teda skládáš?
Rob
Profil
thingwath
ehm... předpokládám, že si nemyslel tar --help ....... ehm, kde to najdu?
Rob
Profil
Podle příkladů které jsem viděl a pak jsem se pokusil něco vyčíst z tar --help ale to mi moc nepomohlo.
thingwath
Profil
man tar
Rob
Profil
Aha, další finta co jsem neznal... Každopádně mi to pořád hází chybu a snaží se mi to namluvit, že to není v gzipu.
thingwath
Profil
Co když opravdu není, zkus se přes file kouknout co to opravdu je :-)
Rob
Profil
Já vím, že jsem trapnej... ale mějte pochopení s linuxem vážně začínám... bash hlásí že file neexistuje, takže jak je ten příkaz správně?? Vážne se omlouvám, lama no, uznavam.
Hugo
Profil
Zkus

which file

a uvidíš, kde je schovaný.
llook
Profil
Já nejčastěji používám tar buďto na rozbalování tar.gz (to je to samý co tgz):
tar xvvzf soubor.tar.gz

nebo na rozbalování tar.bz2:
tar xvvjf soubor.tar.bz2

Možný je, že ten soubor je nějak porušený, třeba jsi ho nestáhl celý nebo tak něco.
Hugo
Profil
llook

Ty dvě v jsou překlep nebo něco co neznám?
Rob
Profil
llook
Já ho stahoval přímo na ten server. (wget)
Rob
Profil
Hugo
Podle toho co jsem našel v tom man tar tam dvě v opravdu jsou.
llook
Profil
Program file taky nemusí být vůbec nainstalovaný, což bude zřejmě taky tento případ.
llook
Profil
Ty dvě v jsou překlep nebo něco co neznám?
Já vlastně ani nevím. Vím jenom, že to takhle funguje a když náhodou potřebuju od taru něco jiného, tak si to najdu v manu.
Rob
Profil
llook
Zdá se mi... nic to nedělalo.
Hugo
Profil
Já to vždycky používal jen s jedním. V manuálu jsem to nenašel, ale mám po ruce jen NetBSD, k linuxu se teď nedostanu.
Hugo
Profil
Rob

A nemáš MD5 checksum na ověření?
Rob
Profil
Mám... ale vůbec netuším (asi ne moc překvapivé) co s tím.
Hugo
Profil
Spusť md5 nazevSouboru a porovnej výsledek.
Rob
Profil
ehm... md5 blabla.tar.bz ... md5 comannd not found... takze jak to je... ?
thingwath
Profil
llook
Vida, já tam většinou necpu v žádné :-)

Rob
Ten program se většinou jmenuje md5sum, v bashi rovněž funguje doplňování na tabulátor i u příkazů v cestě. Mimochodem, je to tar.bz nebo .gz?
Rob
Profil
Aha... no, nebyl jsem daleko... tak ty md5 jsou jiné. Takže co s tím?? A je to gz. Teď jsem si všimnul, že to je v nadpisu jinak, za to se omlouvám.
thingwath
Profil
Tak je to asi poškozený soubor, ještě si zkus zkontrolovat velikost, jestli se nápadně neliší od chtěného údaje.
Hugo
Profil
Rob

Sorry, já teď jedu půl roku na netBSD a nějak se mi to popletlo.

Asi budeš muset ten archív sosnout znovu.
Rob
Profil
Aha... tak to se liší teda velmi rapidně... Taky jsem si toho mohl všimnout.

Takže:
1) Všem děkuji za rady, protože jsem se i na tomhle naučil dost nového.
2) Budu muset sehnat někoho s pořádnám internetem ať mi to tam nahraje, protože mě by to trvalo věčnost.
3) Jenom čistě ze zvědavosti: Jak je možné že se stáhla jenom část toho souboru (a musím říct, že velmi malá) ??? Nejde mi to do hlavy, protože to samo potvrdilo že to je OK.
thingwath
Profil
Stát se může kdeco, jestli říkáš, že to bylo wgetem, prozradila by víc obrazovka s jeho výpisem. Ani nevím, přes jaký protokol si to stahoval. Kdybych to viděl, dalo by se k tomu něco říct.
Rob
Profil
Zkoušel jsem to několikrát a i několik mirrorů, ale pokaždé stejný výsledek.

thingwath
1) Na ten výpis jak??
2) http://

A ještě jednou děkuji, sice jsem ze sebe udělal idiota a dost jsem se naotravoval ale naučil jsem se par nových věcí.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0