« 1 2
Autor Zpráva
thingwath
Profil
Výpisem myslím prostě to co wget při práci vypisuje.
Rob
Profil
aha, no nic zvláštního, připojí se, pak průběh a pak ukáže že je soubor uložen a že je vše OK... Jediné co mi je podezdřelé je toto:


HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: unspecified [text/html]


Že to hází 200 je OK, ale že to ukazuje [text/html] se mi nějak nezdá.
thingwath
Profil
Můžeš sem poslat celou adresu toho souboru?
Rob
Profil
Já asi tuším kam tím míříš... http://prdownloads.sourceforge.net/xampp/xampp-linux-1.5.3a.tar.gz?use _mirror=puzzle problém bude to ?use_mirror... on prostě neví (nepozná) že to je ten gz.

A za toho xamppa mi moc nenadávejte... pro mě to je nejjednodušší cesta když něco rychle potřebuju (prostě na kompilaci nemám znalosti).
thingwath
Profil
Aha, tak tím pádem je to jasné. Sourceforge používá tyhle stahovací stránky a na nich je HTML přesměrování na skutečný soubor. Nicméně wget HTML nerozumí, takže stáhne tu HTML stránku a tím to končí. Jestli chceš ten soubor, musíš si vybrat mirror, zkopírovat odkaz na soubor a to nacpat do wgetu.

Jinak, nevím co máš za distribuci, ale dost pochybuju, že bys v ní nemohl získat komplet apache s php jedním nebo dvěma příkazy.
llook
Profil
Length: unspecified [text/html]
A vo tom to IMHO je, wget nemůže nijak poznat, že se to nestáhlo celý.

Za Xamppa ti nadávat nebudu, není to špatná věc. Kdyby mi v něm fungoval PECL, tak bych ho používal taky, protože PHP5 v Debianu je (nebo aspoň před nějakou dobou bylo) naprosto úchylně zkonfigurované (configure bez jakýchkoli voleb, takže nešlo ani PDO a to ani přes PECL) a kompilace mezi mé koníčky také nepatří (vždycky si vyžádá tunu nepotřebného softwaru jako třeba GCC a spol...).

Mimochodem pro tvou distribuci neexistují vyhovující balíčky pro Apache, PHP a MySQL?
llook
Profil
Beru zpět, napsal jsem kravinu. Zřejmě jsi tím wgetem stáhl stránku (text/html), která přesměrovávala na ten soubor.
thingwath
Profil
gcc je podle mě velmi potřebný software a to i přesto, že používám prakticky výhradně binární balíčky :-)
llook
Profil
wget http://puzzle.dl.sourceforge.net/sourceforge/xampp/xampp-linux-1.5.3a. tar.gz by ti mělo stáhnout to co jsi chtěl.
habendorf
Profil
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale zlatý widle :o)
llook
Profil
thingwath
přesnější by asi v tvém případě bylo "gcc je pro mě...", protože já pro něj nemám jiné využití než kompilaci softwaru který v balíčcích není (nebo mi balíček něčím nesedí - jako to PHP5).
llook
Profil
habendorf Já se teda určitě nezlobím, když se na to snažím dívat objektivně, docházím k podobným závěrům...
thingwath
Profil
habendorf
Nějak mě nenapadá čemu by měly Windows pomoci, v tomhle případě je problém někde úplně jinde.

llook
No, i kdybych zrovna dlouhodobě gcc nepotřeboval, stejně by mi unixový systém bez C kompilátoru přišel takový nějaký zkriplený.
habendorf
Profil
thingwath: Jasně, že tady je problém jinde. Ale víš sám jak to (asi) myslím.
thingwath
Profil
Nevím.
llook
Profil
stejně by mi unixový systém bez C kompilátoru přišel takový nějaký zkriplený
Jakože v hodně věcech konzervativní jsem, můj přístup ke konfiguraci programového vybavení je spíše liberální. Takže v tomhle se asi neshodneme.

Nevím.
Ale víš. Přestože to s operačním systémem nesouvisí přímo, faktem zůstává, že uživatelé Windows takovéto problémy zpravidla neřeší - programy nestudují ale používají.
habendorf
Profil
programy nestudují ale používají.
Přesně tak. Dekompresi archivu udělám na dvě kliknutí a mám asi deset způsobů jak to udělat.
tar xvvzf soubor.tar.gz mi připomíná něco, co jsem dělal někdy před 15 lety - pkunzip /x /x /x soubor.zip (ty parametry si fakt už nepamatuju).
Bubák
Profil *
Dekompresi archivu udělám na dvě kliknutí
Jsou i klikací Linuxy, archív rozbalím v mc nebo Krusaderu, z příkazové řádky jsem to dneska dělal poprvé, abych si ověřil, že se tu nepíšou mylné informace.
Rob
Profil
thingwath
Jedná se o vServer (že na pipni jistě dodávat nemusím) - mám tam Debiana. Asi to otázkou dvou nebo třech příkazů je... Ale netuším jakých.

llook
Nezkoušel jsem to ještě rozbalit, ale vypadá to, že to stáhlo jak je třeba. Takhle jednoduše by mě to asi vážně nenapadlo.


habendorf
Na normální používání bych Linux asi nechtěl, to se přiznám, nicméně si s ním rád hraju - jednou se s ním stejně budu muset naučit pořádně. Ale na druhou stranu bych server nedal nikam jinam. A vzhledem k tomu, že tohle ovládám přes SSH, tak musím říct, že linux přes shell je geniální hračka... apoň pro mě.


llook
Dobrý, už to rozbaluje... díky moc.
Rob
Profil
Ještě podotýkám, že ten server mám hlavně na testování.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0