Autor Zpráva
Casero
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=16&topic=2 9987 pokračování tohoto mého tématu... tak jaksi neplánuju kupovat instalovat druhou sitovku, a proto se ptám jestli někdo nezná nějké jednoduchší řešení, pač si mylsím že musí být...když to jde 98 x Xp tak proč by to nešlo XP x XP...snad někdo poradí
Jay Jay
Profil
Casero : jen takový nápad, předpokládám že i router má více přípojek, co jeden pc do jedné a druhý do druhé... asi hodně lamácký příspěvek, ale snad to vyjde :)
Aesir
Profil
Casero:

Pokud máte router, je realizace sítě jednoduchá. Jak píše Jay Jay: WAN do routeru, dále do jednotlivých počítačů kabelem z LAN zásuvek routeru. Routeru dáte vnější nastavení (ip, mask, gateway...) dle poskytovatele, vnitřní buď DHCP, pokud router umí, jinak nastavit dle libosti, např:

router- ip: 10.0.0.1, mask: 255.255.255.0, gateway: 10.0.0.1
pc1- ip: 10.0.0.2, mask: 255.255.255.0, gateway: 10.0.0.1
pc2- ip: 10.0.0.3, mask: 255.255.255.0, gateway: 10.0.0.1

Samozřejmě je také popřípadě potřeba nastavit DNS server, ale tuto konfiguraci byste měl mít od poskytovatele.
Casero
Profil
Aesir
no jasný, že to mám spojený tak jak říkáte ale nefunguje to , jako ten jeden vidí ten druhý, ale ukáže se tam cosi že nemá oprávnění a ten první ani nevidí ten druhy...to je jedno no...budu to přenášet na flashce...a vnitřní mám to DHCP ale IP mám u všech stejnou a tu toho routru a když ju změním tak nefunguje net
Aesir
Profil
Casero:
a vnitřní mám to DHCP ale IP mám u všech stejnou a tu toho routru

Tohle nějak nechápu, pokud DHCP přiřadí všem stanicím stejnou ip, tak se nedivím, že vám to nechodí. Zkuste vypnout DHCP server, nastavit síť ručně a postupně všechno pingnout, z jedné stanice: druhou stanici, router, výchozí bránu ISP a DNS server (...), ať zjistíte kde na trase je zrada.
Anonymní
Profil *
DHCP nepřiřadí duplicitní IP adresu !!!
Casero
Profil
moc dík, uš sem to vyřešil cosi sme nainstaloval..a vše je v nejlepším pořádku, ještě sem nastavil stejnou skupinu...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0