Autor Zpráva
Hrabáč Polní
Profil *
Jaký je rozdíl mezi normálním PC s windowsem případně linuxem a počítačem od appla s MACem?
jozob
Hrabáč Polní
1) Apple má všeobecne oveľa krajší design ako akékoľvek PC (je to asi choroba, viď iPod :o))
2) Doposiaľ sa v Macoch používali RISC procesory vyrábane v koprodukcií s IBM -- PowerPC (celkom výkonné procesory), teraz by mal prísť do Macov aj Intel ale to nesledujem (tuším, že niekedy v Januári predstavili Mac OS X bežiaci na x86 architektúre). V PC je x86 architektúra, od toho sa odvíjajú aj používané procesory (najčastejšie dielňa AMD a Intel)
3) Od spomenutej architektúry závisí aj používaný operačný systém -- na Macoch beží Mac OS X (alebo masox, keď chcete :o)) -- systém stavaný a kompilovaný pre PowerPC architektúru, na PC bežia systémy stavané a kompilované pre x86 architektúru -- MS Windows, Linux, DOS, ...
4) Od spomenutých operačných systémov závisia aplikácie -- spravidla balík kompilovaný pre x86 / Win, Lin... nebeží na Macu a naopak, balík kompilovaný pre PowerPC / Mac nebeží v operačných systémoch používaných v PC.
5) Rozdiel je aj v cene. Macy sú drahšie. Ale lepšie :o) (subjektívny názor)

Toto je len môj osobný a laický pohľad -- nie som odborník a nesledujem dianie. Len som zreprodukoval niekoľko faktov, ktoré ku mne zatúľali za posledných pár mesiacov / rokov.
TooFew
Když se to schrne, Mac je lepší, dražší, hezčí a v Čechách celkem nepoužitelný kvůli nekompatibilitě s PC. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0