Autor Zpráva
blerik
Profil *
Ahoj lidi. Poprosil bych nějakého odborníka o pomoc. Mám PC prolezlý virama a chtěl bych naformátovat disk a nahrát znovu XP.
Když ale nabutuju z intalačního CD tak mi po chvilce nějaké kontroly vypíše instalační program, že nebyl nalezen žádný pevný disk a ukončí se. Nevíte někdo prosím, kde je problém? Díky všem za radu.
Romanticka
Profil
nesmazal sis celou partition?
blerik
Profil *
Co to je partition? Nic jsem nemazal, protože mi Windows nedovolí formátovat disk. Čekal jsem, že se k volbě formátování disku dopracuji při butování z CD.
Jay Jay
Profil
blerik : Kdy ti to nahlásí ?
quinux
Profil
blerik
Nemáš náhodou SATA disk? Pokud ano, musíš si na webu výrobce stáhnou driver, který budeš instalovat ve chvíli, kdy se tě instalátor windows zeptá jestli chceš nainstalovat další SCIS a jiná zařízení (nějak takto je to tam napsáno tuším pak s klávesou F6)
blerik
Profil *
PC naběhne z CD, probíhá nějaká kontrola či co pak to nabídne volbu instalace tu potvrdím, ale hned to vypíše tabulku v počátači nebyly nalezeny žádné pevné diky a ukončí se to.
blerik
Profil *
Mám SATA disk.
blerik
Profil *
Může te mi teda prosím napsat postup jak disk naformátova a spustit intalaci? Prosím postup pro BLBCE.
quinux
Profil
blerik
Jak jsem říkal musíš si z webu výrobce desky stáhnout ovladače pro disk (pokud teda někde nemáš). Jak to uděláš tak ty ovladače natáhneš na disketu (mám pocit, že tam bývá nějaký instalační - kopírovací - program). Jak to uděáš tak normálně spustíš instalaci z cd. Hned na jejím začátku (jak už se vybarví obrazovka) se dole objeví něco ve smylu "chcete-li nainstalovat další SCSI nebo jiná zařízení stiskněte F6" (nevím jestli jsem to napsal přesně, ale je to nějak takhle). Když stiskneš tu klávesu tak bude pc ještě chvíli pracovat a naskočí obrazovka, ve které tě průvodce provede instalací disku - tohle si nepamatuju takže nevím jak bych ti to měl víc rozepsat. Jak nainstaluješ disk bude už instalace probíhat klasicky tedy.

Ten průvodce tě vede a kdybys měl špatnou disketu tak se nenainstaluje, není na tom co zkazit;o)
Aesir
Profil
quinux:

Jen doplním, že je potřeba hledat u výrobce ovladač k SATA řadiči (ne disku).
blerik
Profil *
Super. Díky moooooc. Dám se do toho.
quinux
Profil
Aesir
sem se splet ;o)
korbell
Profil *
Dobrý den, já mám ten samý problém ale win xp už jsem několikrát instaloval a nikdy sem na to ovladače nepotřeboval, ale zkoušel jsem vaše rady ale ani tak to nefungovalo. Prosím poraďte mi, už jsem z toho zoufalej
Ibrahim
Profil *
Ahoj všeci, po koupi nové zákl. desky jsem zjistil, že na desce již není vyveden konektor pro FDD = nemohu nainstalovat winXP na SATA disk. Nevíte někdo kterak na to?
Gekon
Profil
Ibrahim
Tím chceš říct, že nemůžeš nahrát drivery pro SATA disk? Ale ale... tahle situace nastávala tak pět let zpátky, dnešní desky je už rozeznají.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0