Autor Zpráva
Radim
Profil *
Ahoj. Už několikrát se mi stala nepříjemná situace. Člověk si dá práci s instalací, čekáním, opisováním hesla... ale i když se zdá, že by vše mělo být úspěšně nainstalováno, při spouštění Win se objeví modrá obrazovka, zasekne se to, je tam hláška o tom, že máte zkontrolovat disk a použít fdisk... ale žádná možnost ladit nebo opravit. Dokonce jsem zkoušel konzolu pro opravu (na začátku po spuštění instalačky z CD - volba R), ale tam je jen seznam nainstalovaných služeb. Není tam možnost nějak zpřístupnit seznam těch služeb a deaktivovat vadný ovladač. Já ani nevím kde přesně je chyba ale domnívám se, že jsem při první instalaci špatně zvolil ovladač pro grafickou kartu (NVidia Geforce 4 MX 400) a to pak způsobilo onen fail. Ten fail ale nelze odstranit běžným přeinstalováním,kdy se pokouším o opravu předchozí instalace. Musel bych to dát celé znova, smazat původní systém souborů, ale to bych pak musel instalovat spoustu programů znova. Zkrátka bych to chtěl opravit ručně,najít ten soubor kde je ten ovladač co tam nemá být., nějak to opravit. Můžete mi teda nějak poradit co s tím? Nainstalovat znova, to neberu...
quinux
Profil
Ve stavu nouze to taky nejde spustit? Zbývvá snad jedině připojit HDD do jiného compu a smazat to tam, jenomže asi těžko poznáš které soubory patří k ovladačům grafické karty.
zimmi
Profil
Radim: Do prčic zrovna nedávno jsem někde viděl program, který ti ukáže umístění veškerých souborů s drivery, takže kdybys (jak říkal quinux) zapojil disk do jiného PC, moh bys to smáznout.

PS: Bylo to v jednom z čísel Computeru a šlo o nějaké EN stránky. Rád bych pomohl víc.
Acci
Profil
Pokud to píše něco o kontrole disku, nevypadá to problém s ovladači. Navíc, pokud by jsi špatně zvolil ovladač, systém by normálně pracoval maximálně bez těch nových ovladačů.
Radim
Profil *
Přiinstaloval jsem tam ještě jeden windows do složky WinXp a ten normálně jede. Už mám nainstalované i programy, kupodivu jsem to stihl vše nainstalovat do 24h, ale i tak je toto řešení příliš nekomfortní, především kvůli času.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0