Autor Zpráva
Hanz
Profil
Je nějaký seznam fontů, které jsou v každém windows?? -> potřebuju co největší výbjer fontů co můžu použít na web, ale potřebuju aby byly je mněl skoro každý.
none
Profil
Tahoma
Time news roman
Arial<black,Narrow
Bookantiqua
Bookman old style
Centuri gotic
Comic sans ms
Courier new
Garamond
Franklin gotic medium
Fixed
Microsoft sans serif
Gautami
Time news roman
Verdana
Tunga
vrinda
mel by je mít každý
Acci
Profil
Výběr použitelných českých fontů najdeš na ve Fontotéce
Pokud máš knížku CSS: Kompletní průvodce, tak na straně 164 najdeš písma v různých OS

Na Jakpsátweb najdeš tento přehled - Webově použitelná písma
Honza Hučín
Profil
Velmi zajímavý výzkum dělal Pixy, viz http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_06_archiv.html#1054764639
Doporučuju si dát s písmy dost pozor, jednak na světě nejsou jen Windows, jednak například to, co píše none, ani zdaleka nemá každý. Já například ne.
Kráťa
Profil
Tunga a Vrinda ani neznám, natož abych je měl. Přitom TTF fonty se zabývám dejme tomu 5 let. Ne že bych se jimi nějak moc zaobíral, ale mám jich asi 3 000. Z toho člověk stejně používá 10 fontů, zbytek dost vyjímečně.
Podle mě na web stačí tak 4 písma.
Acci
Profil
Taky neznám Time news roman .
Správně je to Times New Roman
Fred
Profil
Možná jsem v tomhle extremista, ale delší dobu už písmo nenastavuji. Dával jsem tu hodnotit dva weby a nikdo si nevšimnul, že úplně kašlu na definice písma, jednoduše ignoruji family i styl písma a zatím mi to vychází, nikdo si toho jednoduše nevšimne.
Spikee
Profil
Fred
To je asi najlepšie riešenie pre webové stránky. Veď nejaké písmo tam už bude :-)
Hanz
Profil
Spikee
Fred
Nějaké písmo sice bude, ale já nedokážu vytvořit stránku, která se mi nebude líbit a k tomu patří i písmo. :o)
Acci
Profil
Tak použij WEFT, návod je tady, funguje to ale jen pod IE
Hanz
Profil
Acci
Jenomže to je jeden ze dvopu problémů (WEFT znám):
1) Funguje to jen pod IE
2) Budu to nahrávat do flashe jako dynamický text takže tam mi to skutečně ani trochu nepomůže.
Acci
Profil
Andale Mono
Arial
Arial Black
Arial Narrow
Bookmann OldStyle
Comic Sans MS
Corier New
Garamond
Georgia
Impact
Lucida Console
Monotype Sorts
MS Sans Serif
Symbol
Tahoma
Times New Roman
Trebuchet MS
Verdana
Webdings
Windings
Honza Hučín
Profil
já nedokážu vytvořit stránku, která se mi nebude líbit a k tomu patří i písmo

Je mi líto, ale smiř se s tím, že některý uživatel prostě tvé skvělé písmo nemá. Co s ním uděláš, vykašleš se na něho?
Jestli to teda musíš mít nějakým neobvyklým písmem, udělej to tak, že to písmo dáš jako první do font-family v CSS a za to dáš vhodnou alternativu. Design ovšem laď i s tím alternativním písmem.
Elis
Profil
Myslím, že Pixyho definice písem je nejspolehlivější. Viz http://www.pixy.cz/archive/old-pixy-web/blogg/css/2002_11_01_archiv.ht ml (druhý příspěvek odshora). Na nějaké IE only WEFTy bych se vykašlala, IMHO to nemá smysl. Já to řeším tak, že pro texty na stránce používám běžná písma podle Pixyho definice - jsou dobře čitelné a pro tento účel se hodí. A pokud chci např. pro nadpis stránky nebo třeba v menu použít nějaký méně obvyklý font, udělám z něj obrázek na pozadí a textu nad ním dám display: none; - to řeší problém vypnutých stylů.
Acci
Profil
Elis
A co když se nenačtou obrázky? Třeba je má zakázené a nezobrazí se nic
Honza Hučín
Profil
I na to má Pixy řešení: http://www.wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0