Autor Zpráva
tomu
Profil
Mám takový problém.Připojil jsem si druhý disk, na kterém mám rovněž WXP, ale v jiné konfiguraci a přepínal si při startu v boot menu, z kterého chci nahrát systém. Teď se stalo, že při bootování s druhého disku pouze hlásí boot failure. Při pokusu o přeinstalování systému ho nechce opravit, ale pouze novou instalaci. Což zase nechci já a je to havárka. Díky za radu.
Lemur
Profil *
Disk asi nemá nastaveno v partition bootování - oddíl, na kterém jsou Windows, není nastaven jako bootovatelný. Bohužel neznám program, pomocí kterého to pod Windows snadno opravit, leda snad v Partition Magicku nebo Norton utilities (nebo to udělat z Linuxu (c)fdiskem :-) ). Windowsí fdisk totiž odmítá nastavit aktivní oblast, pokud je už nějaká jiná oblast aktivní.
Takže zbývá buď nabootovat z CD a použít fdisk v opravné konzoli (původní disk nesmí být přítomen), a pak spustit fix<něco> přikazy (mám pocit, že se jmenují fixboot a fixmbr), nebo možná použít nějaký bootloader, který se instaluje do MBR a kašle na bootovací flag. Bohužel neznám žádný windowsovský bootloadery (jen ty linuxový - lilo a spol.), takže nevím, jestli by je bylo možný přitnutit k instalaci bootloaderu na jiný disk než první (třeba Windowsy k tomu přitnutit nejdou).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0