Autor Zpráva
Mistr
Profil
Uvažujeme o výstavbě domácí sítě. Samozřejmě si o tom mohu přečíst odbornou literaturu či články na internetu, ovšem během čtení se vyskytnou dotazy, které bych potřeboval zodpovědět.

Chtěl bych se pozeptat, zda se tady na diskuzi nevyskytuje nějaký expert, s nímž bych mohl (například prostřednictvím ICQ či mailu) své případné problémy se stavbou domácí sítě probrat.

Pokud bude z Prahy, můžeme to vyřešit někde u zlatavého moku.

Předem děkuji.
nightfish
Profil
Chtěl bych se pozeptat, zda se tady na diskuzi nevyskytuje nějaký expert, s nímž bych mohl (například prostřednictvím ICQ či mailu) své případné problémy se stavbou domácí sítě probrat.

expertem bych se nenazýval, nicméně se sítěmi zkušenosti mám (hrazda [at] normy [dot] biz, icq 53048488)
thingwath
Profil
Je na tom něco tak intimního, že se nelze zeptat veřejně? ;-) Sítě mám jako téma rozhodně raději než třeba CSS :-)
Mistr
Profil
thingwath
Je na tom něco tak intimního, že se nelze zeptat veřejně? ;-)
Není na tom nic intimního, jen tady tím nechci zbytečně zakydávat diskuzi.
quinux
Profil
Mistr
Jen zakydávej, rád se něco nového dovím. ;o)))

Sám, bych chtěl vědět jestli můžu nahradit něčím switch, abych mohl sledovat vytížení sítě a jak jsou aktivní jednotliví uživatelé. Taky kdybych zároveň mohl postavit i menší FTP server, by mě určitě potěšilo. Ale nechci nic jako comp s linuxem, spíše nějaké integrované řešení v "krabičce". ;o)
nightfish
Profil
quinux

na to by mohl jít použít nějaký router, který to bude mít built-in a nebo router, do kterého možno nahrát vlastní firmware (zřejmě na bázi linuxu)
quinux
Profil
nightfish
Myslíš něco jako tohle http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=190&zbo=401 63 ?
nightfish
Profil
quinux
mohlo by to fungovat, ale nejsem si jist, zda-li to bude mít všechny ty večicky cos požadoval

velmi ceněné jsou wl-500 od asusu (wifi router)
některé jeho verze mají i USB port, do kterého můžeš připojit USB disk a ten se pak tváří jako disk sdílený přes SMB, možná i přes FTP
Peca
Profil
quinux
nějaké integrované řešení v "krabičce"
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32282
To byl náhodný výběr, jinak nabídka takových disků je docela široká.

Aby to nebylo tak OT, tak pro Mistra: Klidně se ozvi na ICQ. Jsem tam skoro pořád a se síťováním docela zkušenosti mám.
Mistr
Profil
Díky za nabídky, určitě jich využiji.
Racky
Profil *
Hola..
Pokud toto čte někdo, kdo by poradil se sítí, moc by mi to pomohlo.. Jde o tohle:
Mám doma 2 PC (časem přibudou další) oba přes jeden router připojené k internetu. Na jednom PC jsou WinXP a na druhym Win2k. Oběma počítačům internet funguje, ale vzájemně nejsou přes Průzkumníka dostupné. Máme zřízenou pracovní skupinu, jejíž členové jsou v Průzkumníkovi vidět, ale nelze se na tyto členy dostat. Hlásí to, že "Položka nenalezena. Zřejmě nemáte oprávnění" a zároveň "cesta v síti nenalezena"

Aby se to zkomplikovalo tak z PC, kde jsou Win2k se lze dostat do sdílených složek na druhém PC zadáním IP adresy do adresního řádku. Opačným směrem to nejde.
Dál mám problém, že prohledávání okolních počítačů trvá i několik minut. Mám pocit, že se Win snaží přes router koukat někam ven a hledat i v okolních sítích, což nechci.

Nějaká další specifikace: Když na obou PC byly Win2k, vše běhalo OK. Nemáme stejné síťovky, jedna je rychlá a druhá pomalá. IP adresy a DNS adresu "získávám automaticky".
Mimo klienta sítě MS, Sdílení souboů a Protokolu TCPIP používám i "Plánovač paketů technologie QoS" (nevim co to je)

Ve vlastnostech připojení k síti na záložce "Upřesnit" mám jen jeden checkbox "chránit počítač..." Nic víc. V nějakejch manuálech ukazovali, že by tam měly bejt dostupná i různá další nastavení.

PS: Nechápu kterej blázen vymyslel síť.. Vždy jsem s tím měl jen problémy :(

Předem dík za radu, nejlíp na mail
rad.cer zavináč seznam.cz
Mistr
Profil
Racky
Možná Ti pomůže: http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=7543& Itemid=59
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0