« 1 2
Autor Zpráva
japlavaren
Profil
WanTo - ak mi neveríš, pošli mi na mail jednoduchý program v *.class. potom sem hodím screenshoty, že je to správne nastavené, ale nejde to. ok. to bude najlepšie
WanTo
Profil
japlavaren
Ok, jdu vytvořit HelloWorld. Pak ti ho pošlu na mail uvedený v profilu.
Hugo
Profil
japlavaren

A co presne znamena, ze to nejde? Zkousel jsi to spustit na jinem compu?
WanTo
Profil
Odesláno.
WanTo
Profil
japlavaren
Tak máš smůlu, protože tvůj e-mailový server (atlas.sk) asi považuje všechny zprávy od gmailu za spam:

This is an automatically generated Delivery Status Notification
Delivery to the following recipient failed permanently:
japlavaren@atlas.sk
Technical details of permanent failure:
PERM_FAILURE: SMTP Error (state 9): 550 5.7.0 Your server IP address is in the SpamCop database, bye
nightfish
Profil
WanTo
este to muzes vystavit na web a sem pastnout odkaz :-)
WanTo
Profil
nightfish
To už je zase moc práce :-D

http://wanto.czweb.org/blbosti/HelloWorld.java
http://wanto.czweb.org/blbosti/HelloWorld.class
japlavaren
Profil
ďakujem WanTo, můžeš to zmazať z webu. mám to stiahnuté
japlavaren
Profil


nepomohlo, chyba je v JAVE. je aj iné riešenie ako reinstall systému??
ah01
Profil
a zkoušel jsi
java -cp . HelloWord
japlavaren
Profil
skúsil som. vyliezlo to isté :(
nightfish
Profil
japlavaren
když v příkazové řádce spustíš
set classpath
co to vypíše?
WanTo
Profil
japlavaren
Pošli sem stejný screenshot z příkazového řádku, ale s jedním rozdílem. Po příkazu cd JAVA napiš příkaz dir. Takhle ti ještě pořád nemůžeme věřit, že opravdu existuje soubor D:\JAVA\HelloWorld.class.
absolutčávo
Profil
japlavaren:

*.class súbor sa dá spustiť len z command - line alebo pomocou dávkového súboru. Na distribúciu a pohodlné spúšťanie Java súborov sa používajú *.jar archývy. Jar je obyčajný zip súbor obsahujúci všetky potrebné triedy a knižnice, program v takomto prípade spustíš jednoducho: dvojklikom (samozrejme len ak máš JRE).
japlavaren
Profil
nightfish - došiel si na to. dalo mi to cestu na neexist súbor. kde bola java install predtým. dá sa nejak zmeniť nastavenie sys, abebo ťo radšej nainstallujem tam, kde to hľadá teraz??
nightfish
Profil
japlavaren
ve w2k nebo wxp pravym tlacitkem na tento pocitac, vlastnosti, záložka Upřesnit, tlačítko proměnné prostředí
tam najít, upravit a restartovat
japlavaren
Profil
dikes. vieš, nechcem ohovárať, ale CD ku knižke JAVA HotováRešení je na prd. polovica zdrojákov má v složke class prázdny priestor, v install balíku je v složke JDK balíček JRE. A pre niekoho, kto začína v JAVE a skoro nič o nej nevie spůsobí skůr chaos, ako pocopenie jazyka. Ak by nebola áto diskusia, nemám sa skoro vůbec na koho obrátit, a asi by som s tým sekol pri prvom neúspechu

VŠETKÝM VEĽMI ĎAKUJEM JSevcik
japlavaren
Profil
ešte taký malý dotazík. v původnej adrese je koncový súbor QTJava.zip. ale ja tam taký nemůžem najít. je tam iba
dnsns.jar
sunjce_provider.jar
localedata.jar
sunpkcs11.jar
prosím poradťe, ktoré z nich je ono
japlavaren
Profil
prosím, poradte
WanTo
Profil
Já bych rád poradil, ale vůbec nevím, o co teďka jde. K čemu má být ten QTJava.zip?
japlavaren
Profil
ako povedal nightfish, dal som si set classpath a vyliezla mi adresa s koncovým súborom QTJava.zip, čo bola blbosť. a teraz potrebujem vedieť, čo tam nastaviť, aby to išlo. Skúste sa mrknúť, čo tam máte Vy cez príkaz set classpath
WanTo
Profil
japlavaren
Já mam na Linuxu jen ".". Na Windows by to mělo být podobné. BTW, reinstalace Javy to nezpravila?
nightfish
Profil
takhle to vypadá u mě
CLASSPATH=C:\Program Files\Java\jdk1.5.0_05\class;c:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\lib;c:\Program Files\Java\jre1.5.0_05\bin
yyhonza
Profil
Doplňující dotaz: lze tímhle způsobem (tj. "java JmenoProgramu") spouštět i složitější věci, třeba i něco s grafikou atd.?
Mám miniprogram, kde už je pár framů, je to asi šest class-souborů, a spustit mi to nejde.

Zkouším Javu asi 2 hodiny, tak jestli dotaz nemá smysl, omlouvám se.

H.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0