Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
V NB acer TM 210 se mi porouchal hardisk. Vyjmul jsem ho a zjistil následující informace:

model: DJSA-210
S/N: 9ZX09514
P/N: 07N4390
MLC: H32029

Potřebuji koupit nový disk, lze z těchto údajů nějak zjistit, který disk mi bude no NTB pasovat a který ne?
Nechci kupovat žádný drahý disk, ten NTB si to nezaslouží, koupil bych něco přes inzerát ale nevím, jaký disk mám požadovat... V ideálním případě bude někdo odtud takový disk prodávat nebo mi alespoň pomůže na internetu něco sehnat. Mockrát díky!
Gekon
Profil
Myslím, že když s tím zajdete do jakéhokoliv obchodu s notebooky, tak Vám rádi poradí o jaký disk se jedná. Většinou jsou ale disky stejné.
jozob
Profil
Anonymní
Tie čísla pravdepodobne nebudu zaujímať nikoho. :o)

Je to jednoduché. Rozhodni sa, akú kapacitu/otáčky/rozhranie chceš, zájdi do obchodu/bazáru a pýtaj si 2.5" disk s požadovanými parametrami.

Kapacita
To sa rozhodni sám. :o)

Otáčky
V notebookoch sú disky obyčajne 4200 a 5400 otáčok za sekundu. Odporúčam druhú možnosť.

Rozhranie
Pýtaj si disk s rozhraním ATA100.
Anonymní
Profil *
Oka, já si disk vybrat umím dle kapacity, otáček... ale chci mít jistotu, že mi v mém NTB bude zaručeně fungovat...
jozob
Profil
Anonymní
Od toho sú normy. Časy, kedy mal každý výrobca proprietárne technológie sú našťastie preč.
Anonymní
Profil *
Od toho sú normy. Časy, kedy mal každý výrobca proprietárne technológie sú našťastie preč.

Nj, jenže:

viděl jsem různé fotografie 2.5HDD a ty HDD měly různé typy konektorů - jiný počet pinů, různou tloušťku, různý tvar...
Anonymní
Profil *
viděl jsem různé fotografie 2.5HDD a ty HDD měly různé typy konektorů - jiný počet pinů, různou tloušťku, různý tvar...

V NB jsou většinou použity 2,5" IDE disky a mají stejné rozměry i patici. To co jsi asi vyděl je rámeček na disk, který je různý a má v sobě redukci z IDE -> speciál.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0