Autor Zpráva
Jont
Profil *
Dobrý den, chtěl bych poradit. Mám počítač s procesorem amd sempron 3000+ a 256 MB paměti, která je ale sdílená s 64 MB integrovanou grafickou kartou. Uvažuji o upgradu paměti. Těch 256 Mb je DDR paměť s frekvencí 400 Mhz. Moje zákl. deska podporuje dualschannel a taky DDR2 paměti. Takže která varianta bude podle vás výkonnější? Buďto: k těm 256 mb 400 mhz přidám jednu 512 mb 533 nebo 667 Mhz, a nebo tu 256 vydělám a dám tam místo toho dvě 256 MB 533 Mhz nebo 667 Mhz paměti v dualchannel modu. Takže při první možnosti bych měl celkem 784 MB paměti bez dualchannel a při druhé možnosti 512 MB s dualchannel. Co myslíte, že by bylo rychlejší? Já bych spíš koupil ty dvě 256 MB paměti. A co vy?
Peca
Profil
Pokud tam necháš tu původní ramku na 400MHz, tak to už nezrychlíš. I ty nové by jely jenom na 400MHz.
Jont
Profil *
Fakt, jo? Takže říkám vyhodit tu starou ramku a dát tam ty dvě nový, jo? A myslíš, že by mělo cenu mít 1 GB paměti? Já počítač nemám na hry, jen tak na práci, ale teď se mi to docela seká, s těma vlastně 192 Mb. Já teda nevím, přeci jen tyen 1 GB stojí tak 2500, a bojím se, že to nevyužiju. Co myslíš?
Peca
Profil
No mám docela obyčejný noťas, původně jsem si tam koupil 512 (-64 sdílená), ale nedávno jsem investoval do 1024. Na hry to rozhodně nemám, ale winy samy o sobě sežerou dost, potom ještě firewall a antivirák a už moc na práci nezbyde. Teď mám natvrdo zakázanou virtuální paměť a nemůžu si stěžovat. Ovšem záleží, jaké programy používáš. Já dělám ve Visual studiu a to už bylo docela utrpení, když jsem měl spuštěné ještě něco jiného.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0