Autor Zpráva
Keilew
Profil
Ahoj,
už podruhé jsem si naběh při tvorbě webových stránek na skutečnost, že na každém plochém monitoru vypadaj barvy trochu jinak. Naposled jsem navrh stránku, která má vínové pozadí a dopadlo to takto: CRT i moje HP 1730 - vínová; zákazníkovo ploché Benq - růžová! Jak to udělat, kde je nějaký mustr, který monitor zobrazuje věrohodně? Jak se tomu bránit, které barvy raději nepoužívat, aby uživatel mých stránek i na svém LCD viděl co nejvěrohodněji to, co já stvořil a neměl mě za diletanta? Také u mnoha plochých monitorů narážím na to, že třeba přechody bílé ve světle modrou, které jsou u mně (HP 1730) zcela korektní, tam jsou takřka neviditelné...

Díky za jakékoli rady, odkazy, nápady...

Keilew
Gekon
Profil
Nejlepší je mít kombinaci LCD a CRT a průběžně to testovat na obou monitorech, popřípadě používat bezpečných 256 barev.
Keilew
Profil
Právě že mám LCD i CRT a oboje je v cajku. Problém je moje LCD vs. levnější LCD, ale abych si kupoval v každé cenové relaci jiné LCD, kam bych potom došel:-) S 256 barvama je těžké vyrobit neokoukaný web... Já si s nima moc nevystačím...
DoubleThink
Profil *
Tohle je jeden z nejzákladnějších problémů webové grafiky (DTP grafiky taky, ale tam většinou člověk dopředu ví, na jaké tiskárně se bude tiskout).

Obecná pomoc neexistuje - vždycky se najde někdo, kdo bude mít barvy výrazně odlišné. Co se ale doporučuje, je kalibrace vlastního monitoru - buď pomocí k tomu určených programů, nebo ještě lépe HW kalibračních sond (dají se i zapůjčit).
bures
Profil
To je obecný problém levných LCD monitorů. Tedy levných. Ony jsou pořád dražší než kvalitnější CRT. Je to prostě nazadržitelně se valící móda. Je potřeba počkat, až budou i ty levnější LCD monitory kvalitnější. Cizí monitor nikdy neovlivníš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0