Autor Zpráva
Neral
Profil
Stala se mi hrozně divná věc: Dneska mi najednou, bez nějaké zjevné příčiny úplně přestalo jít FTP. V Total Commanderu, ať se pokusím připojit k jakémukoli serveru (mám jich tam uložených asi pět), vypíše mi to "No response (timeout)!". Nainstaloval jsem si kvůli tomu i FileZillu, ta se ale taky odmítá připojit. Jinak internet funguje normálně, zkusil jsem na jednom serveru webové rozhraní pro správu souborů a to se taky tváří normálně. Zkoušel jsem restartovat ftp klienty, počítač i odpojit se a zase připojit, ale nic z toho nepomohlo. Tak už opravdu nechápu, v čem může být problém... Prosím, poraďte... :-|
Casero
Profil
Neral
nejsou náhodou všecky t stránky na wz?..nebo tak...tam je to občas častý jev
Neral
Profil
Ne, na wz nejsou ani jedny a právě že to je každé na jiném serveru, proto mi to přijde divné, že nic nefunguje, a předpokládám podle toho, že problém bude asi spíš někde u mě... ale opravdu netuším v čem...
Gekon
Profil
Zkus zapnout pasivní mód přenosu.
Neral
Profil
Zkusil jsem, ale chová se to pořád stejně.
HeWeR
Profil
Firewall?
Neral
Profil
Ha! Opravdu když vypnu Windowsí firewall, tak to funguje. Napadlo mě to už předtím, jenže se mi nezdálo, že by to tak najednou přestalo fungovat. A navíc mám Total Commander samozřejmě výjimkách... Jenže jak jsem si teď vyzkoušel, tak to teď prostě tu výjimku z nějakého důvodu naprosto ignoruje: Vypnu firewall -> ftp funguje, zapnu firewall -> ftp nefunguje.
Čímž se sice do jisté míry vyřešil problém s ftp, ale vyvstal jiný problém: Jaksi mě příliš neoslňuje představa vypnutého firewallu... :-(
Gekon
Profil
Neral
On: Jakej máš firewall?
Ona: Windowsáckej
On: Já taky žádnej nemám.


Zkus buď Kerio, nebo spíš Zone Alarm
YoSarin
Profil
Neral
Gekon
Já mám SyGate - naprostá spokojenost... :-)
Yo'Sarin
Neral
Profil
Díky za rady. :-)
Jeden člověk na jiném diskusním fóru (kam jsem taky zoufale psal o svém problému) mi ještě doporučil Agnitum Outpost, tak jsem si zatím nainstaloval to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0