Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Nedávno jsem si pořídil MP3 přehrávač FunkeyBoy. Podporuje formáty MP3 a WMA. Který z nich je lepší? A jak je na tom formt OGG?
thingwath
Profil
WMA má o něco lepší kompresi, takže je teoreticky lepší. Při nižším bitratu má lepší kvalitu, takže tam toho uložíš víc. Nicméně WMA je dokonce i oproti MP3 zatíženo všemi možnými M$ právními železnými koulemi a já osobně bych do toho dobrovolně nic nezakódoval. MP3 je horší, ale přehraješ to všude.

OGG je kvalitou srovnatelný s WMA, není zatížen patenty, na počítači ho bez problémů přehraješ všude, ale přehravače, jo, přehravače ty jsou problém :-(

Pokud ti nevadí do jakého bazmeku kóduješ, kóduj do WMA, chceš-li přehrát všude, kóduj do MP3, chceš-li nejlepší formát a otevřený formát, vol OGG - za tu cenu, že ho přehraješ na jednom přehravači z dvaceti.
Wan-To
Profil *
Díky za vysvětlení rozdílů.
Já zatím používám WMA, protože si hudbu do "EmPéTrojky" kopíruju přes Media Player - ten můj umí jen WMA. O OGGu jsem slyšel v souvislosti s programováním her (zase v Javě ;-) ), prý je to nejlepší formát pro hudbu.
thingwath
Profil
Jo, koukal jsem, že hry poslední dobou používají ogg docela dost. Ale to moc nesleduji. Je to docela možné a vyýhodné, protože vám nehrozí problémy s patenty a podobnými nesmysly a popis i zdrojáky máte k dispozici.
Tomaj
Profil *
Nevíte někdo, kde se daj sehnat pohodový mp3?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0