Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Mám služební počítač s WinXP Professional, a ačkoliv mám administrátorská práva, nemůžu instalovat nefiremní software, je to dané vnitropodnikovou směrnicí, kontrolováno bůhví jakým scriptem, každopádně na IT hned vědí, že mám v PC něco, co tam nepatří.

Chtěl bych tedy vědět, jestli existuje nějaký postup nebo prográmek, který dokáže spouštět programy jako Photoshop 8 nebo Dreamweaver např. z DVDčka nebo Flashky bez instalace?

Snad někdo poradí.
nightfish
Profil
linux/wine? (spíš ne než jo)
MilanJ
Profil
WinXp Professional
nightfish
Profil
tím linux/wine jsem myslel zaměřit se na linuxový program wine, kterýžto by mohl být schopen spouštět windowsové aplikace (nejspíše na nějakém live systému), nicméně jsem příliš líný hledat, jestli se pod wine někomu podařilo rozběhnout PS nebo DW
MilanJ
Profil
Že by vážně neexistoval způsob?
Stinky
Profil
Co vím, tak takovýto monitoring po síti se provádí pomocí nějakých programů. Ty jsou uživateli pc skryty. Myslím, že by šel nějak ošálit, ale nebude to vůbec snadné. Bacha na IT! Tam můžou cokoliv :/ Raději bych se na to vykašlal...s tímto fakt člověk moc nezmůže a mohly by z toho být zbytečné problémy:(
mindhunter
Profil
Samozřejmě, že to jde, ... ale chce to zkušeného hackera :) .. musí se v programu přepsat cesty systémových souborů, které daný program vyžaduje a mít je na tom samém dvd/cd. Už jsem to i viděl udělané, ale jak se to dělá to netuším. A hlavně se tím porušují autorská práva na modifikaci ... takže odpověd je "legálně to nejde!"
Joker
Profil
MilanJ
To spíš záleží na tom programu samotném, jestli se dá spustit třeba z flashky. Ono co vlastně dělá ta instalace? Rozbalí soubory na disk, případně nastaví nějaké konfiguráky a zapíše si věci do registrů.
Takže pak se ten program bez instalace nespustí proto, že chybí nějaký konfigurační soubor, zápis v registru anebo třeba nějaký soubor v systému. Tohle nějakým prográmkem půjde nasimulovat těžko, spíš by to šlo udělat zásahem do toho samotného programu, jak píše mindhunter.

Mimochodem, předpokládám, že důvod (jeden z důvodů) proč se firma brání tomu, abyste měl na počítači Photoshop je, že na něj firma nemá licenci.
Což je přesně ten důvod, proč bych si takové programy na firemní počítač nedával.
MilanJ
Profil
Joker
Firma sice ne, ale já na něj licenci mám. Asi to nevyřeším.
Stinky
Profil
Tak se jedině domluvit se správcem IT, záleží jen na ochotě...
Polaroid
Profil
nightfish
Ano, Photoshop pod wine běží.
http://www.winehq.org/images/shots/full/wine_4.png
nightfish
Profil
Polaroid
dobré vědět... sám jsem to nezkoušel, jen jsem v nedávné době (tak rok zpátky) často čítával nemožnost spustit photoshop pod wine jako jeden z důvodů, proč nepřejít na linux
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0