Autor Zpráva
*Bum-pum*
Profil *
Caute ludia.
Ako sa instaluje windows (napalovany).Vyhody+nevyhody??O mesiac kupujem novy comp a atd...
Staci mi na to iba windows??
(s pocitacmi sa velmi nekamaratim)
jonge
Profil
Zapneš komp a vložíš CD ;)
BTW počkal bych si na Visty.
*Bum-pum*
Profil *
"BTW počkal bych si na Visty. "
Toto som dako nepochopil..
Peca
Profil
Vyhody+nevyhody Oproti čemu?
Gekon
Profil
jonge
Haha, docela bžunda.
Casero
Profil
*Bum-pum*
napalovany
hlavně nenápadně :-D...no windows asi moc nestačí..leda pokud tam chceš dělat minimum...
jonge
Profil
Gekon
Ale já to myslel vážně ;)

*Bum-pum*
"BTW počkal bych si na Visty. "
Toto som dako nepochopil..

Zanedlouho vyjdou nové Windows Vista (lepší než XP), abys pak nemusel odinstalovávat XP a instalovat Visty (pokud to teda plánuješ ;))
Peca
Profil
jonge
Zanedlouho... Prostě si ten počítač ještě pár měsíců nekupuj :-))
zimmi
Profil
jonge: A v čem budou Visty lepší? Aby se nestalo, že ti na nich 1/3 aplikací nepojede.
jonge
Profil
zimmi
To je na dlouho, se podívej na http://www.microsoft.com/cze/windowsvista/ ;)
jonge
Profil
Peca
Zanedlouho...
Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=3 5893
Zahon
Profil
jonge
Teda ne že bych chtěl rozpoutávat flame atd, ale... můj osobní názor na Visty je že nepřinesou zas tak nic nového. Ano pár funkcí vypadá slibně, ale hardwarové nároky odpudivě.
Gekon
Profil
Zahon
Ani ty HW nejsou tak strašně krvavé. Stačí mít tak 1,5 GHz, 512 MB RAM, 128 MB GPU a můžeš na tom existovat.

Sám jsem zvědav, jak poběží Vista na mojem. Rozhodně do nich půjdu, a legálně.
tpikalek
Profil
Jo jasně :-) Windows XP by taky měly běžet na 128MB RAM a 450MHz CPU, tuším dokonce i na 64MB RAM! A když nemáš aspoň 256MB RAM a 1GHz CPU, tak je to děs a spustíš maximálně notepad...
A pochybuji, že Vista bude použitelná dříve, než po prvním service packu, jako XP.
No ale, i kdyby to jelo na mým routeru (Pentium 266MHz, 64MB RAM), tak bych si to nedal. Zlatý Debian... :-)
nightfish
Profil
O mesiac kupujem novy comp a atd...
Staci mi na to iba windows??
(s pocitacmi sa velmi nekamaratim)

kup nový počítač s předinstalovanými Windows XP a nemusíš nic řešit...
a ještě doporučuju OEM verzi MS Office (pokud teda nechceš provozovat sebemrskačství s OpenOffice)

spoustu dalších aplikací postahuješ z netu - winamp, firefox (nebo seamonkey), icq (miranda), skype, irfan view a další podle ctěné libosti...
Gekon
Profil
Tak jsem dneska nainstaloval Windows Vista RC2.
Běhaly naprosto krásně rychle, až na ty tři restarty a nerozpoznání TV-karty.
CPU: 2,8 GHz Pentium
RAM: 2 GB DDR
GPU: NVIDIA 7600 GS, 256 DDR2
HDD: Seagate 7200.9, 200 GB
djlj
Profil
Gekon
Nevíš, jestli se to dá instalovat i z CD (rozdělit to DVD na ISA)?
Jde to nainstalovat vedle současných Windows?
Polaroid
Profil
tpikalek
> A když nemáš aspoň 256MB RAM a 1GHz CPU, tak je to děs a spustíš maximálně notepad...
Vím, že to bylo myšleno s nadsázkou, ale jenom upozorním ty, co to třeba nepochopili, že to je hodně přehnané. Takto silný počítač je s WinXP plně použitelný.

nightfish
> pokud teda nechceš provozovat sebemrskačství s OpenOffice
Nemyslím si, že by se to od MS Office nějak zásadně lišilo, je ale pravda, že s textovými dokumenty moc nepracuji.

Gekon
> Tak jsem dneska nainstaloval Windows Vista RC2.
> Běhaly naprosto krásně rychle.
Hmm, systém nastartoval a na tvém výkonném stroji běžel rychle. Gratuluji. Windows jsou opravdu mocný nástroj.
DoubleThink
Profil *
Vyhody+nevyhody

... jsou zřejmé.

U pirátské verze je výhodou pořizovací cena, nevýhodou je pak neoriginální seriové číslo (Windows Update si čas od času stáhne WGA notifikátor, který tě bude při startu upozorňovat na nelegálnost tvé kopie). Zároveň nebudeš moci stahovat nekritické záplaty.
Gekon
Profil
djlj
Nevím, jestli to jde rozdělit. Nainstaloval jsem je na jeden HDD, který jsem předtím pomocí Partition Magicu rozdělil na několik menších. Většinou používám staré dobré XP, ty Visty padají čím dál častěji.
jozob
Profil
Gekon
Tvoj stroj je presne to, čo Vista potrebuje. Ale problém Visty je v tom, že nie každý má takýto stroj. Taký Mac OS X Tiger beží na Macu z roku 2000 rovnako rýchlo ako na Macu z roku 2006 (pritom má Tiger lepšie grafické efekty a navyše neporovnateľne dokonalejšie jadro). Tu Vista prehráva na plnej čiare.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0