Autor Zpráva
audant
Profil
Několikrát jsem zadal špatně heslo k účtu Administrator a to mělo za následek omezení tohoto účtu, takže se k němu již nelze přihlásit.
Heslo už vím, ale nepřihlásím se.
Nevíte někdo jak znovuoživit takto omezený účet?
Díky
tiso
Profil
Nemáš zač.
audant
Profil
No díky, za suchý humor.
tiso
Profil
audant
Iba som poukazoval na absurdnosť Tvojho poďakovania - za čo ďakuješ? Napíšeš 2 oznamovacie vety a za tým "Díky":
Dneska som sa najedol.
Bolo to dobré.
Díky.
audant
Profil
Takže pokud to není jasné (je pravda, že jsem se přímo nezeptal), otázka zní:
Jak z toho ven?
Poupravil jsem původní text dotazu.
A myslím že poděkování předem za to že se někdo tímto (a nejen tímto, prostě jakýmkoliv) dotazem zabývá, byť jen tím že si ho přečte, neurazí a naopak je slušností.
tiso
Profil
audant A myslím že poděkování předem za to že se někdo tímto (a nejen tímto, prostě jakýmkoliv) dotazem zabývá, byť jen tím že si ho přečte, neurazí a naopak je slušností.
To áno, ale žiadny dotaz tam pôvodne nebol. Teraz je to už v poriadku.
Čo sa odpovede týka tak neviem, nikdy som sa s tým nestretol.
audant
Profil
:-)
Fakt díky, pěkně jsme pokecali, ale výsledek žádný.
(A ten rozesmátý smajlík je namístě, nemyslím to nijak zle)
DoubleThink
Profil *
V tomto případě ti pomůže buď disketa pro obnovení hesla, jiný účet patřící do skupiny administrátorů, nebo svěcená voda.
Bubák
Profil
svěcená voda - zvláštní pojmenování pro format c:
audant
Profil
Jiný Admin účet mám, ale nenašel jsem kde bych to napravil.
DoubleThink
Profil *
Start -> Spustit -> compmgmt.msc -> Místní uživatelé a skupiny -> Uživatelé -> Administrator
tpikalek
Profil
Nebo
Start --> Spustit --> "control userpasswords2" --> klik na Administrator --> Vytvořit nové heslo
Možná trošku jinak, na Windows jsem nebyl asi půl roku, tak přesně nevím...
audant
Profil
Tak bohužel :(

add DoubleThink:
Mám verzi WinXP Home SP2, možná je to tím, ale v tomhle panelu tuto volbu nemám:
Viz obrázek

add tpikalek
Tohle nezabírá, už jsem to zkoušel :(
Vlastně tímhle jsem si zadal to nové heslo. které už vím.
xanthor
Profil *
http://www.hak5.org/forums/viewtopic.php?t=2504&start=0&sid=1e70330fb8 80ecb430c629e7ed71856c
audant
Profil
Buď jsem to nepochopil (angličtina není moje silná stránka), nebo to řeší jiný problém.
Já mám jiný účet s administrátorským oprávněním, v tom problém není.
Ale potřebuji znovuaktivovat základní systémový profil Administrator, který se zablokoval po tom, co jsem několikrát po sobě zadal špatné heslo.

Na PC mám souběžně WinXP a Linux Fedoru, to ovšem znamená zavaděč GRUB (nebo jak se jmenuje) a potřebuji nabootovat počítač z CD a spustit Konzoli pro zotavení (jestli si dobře vzpomínám na konkrétní název, vím co chci ale teď si nejsem jistý těmi názvy) a spustit FIXBOOT a FIXMBR. K tomu ovšem potřebuji být přihlášený k systému právě jako uživatel Administrator (a tím nemyslím uživatele s admin právy, ale právě uživatele, který je admin a jmenuje se Administrator).
DoubleThink
Profil *
Mám verzi WinXP Home SP2, možná je to tím

Hmm - je to tím - XP Home má hodně takových funkcí zamčených - bohužel někdy bez vyřešení všech externích závislostí.
Michalek
Profil
Mno, osobně jsem nezkoušel, ale všichni to doporučují.

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Stáhnout, vypálit (případně hodit na disketu), nabootovat, smazat heslo, nabootovat do windows a nastavit nové heslo administrátora a je to :)

Případně mě napadá - když najedeš do nouzového režimu, je tam vidět účet Administrator. Když se přihlásíš na někoho jiného (taky administrátor, ale ne Administrator), nebude v uživatelských účtech (myslím v ovládacích panelech) taky vidět Administrator?

PS: Jsem mimo, první radu ignoruj, přečetl jsem si znění dotazu znovu.
hudson.hawk
Profil *
Ahojte,
mám podobný problém jako tu měl "audant". Když se zkouším přihlásit jako Administrator tak i se správným heslem to vyplivne asi takovouhle hlášku: "Omezení účtu nedovoluje příhlášení". Na počítači mám zaheslovaného uživatele (který je zároveň adminem), přes kterého už jsem zkoušel zrušit omezení účtu a nastavit plné oprávnění pro účet Administrátora (Ovládací panely->Uživatelské účty a pak na účtu Administrator jsem to upravil) takže se mi oba ukazují s oprávněním administrátor, ovšem přihlásit na úvodní obrazovce jde jen jeden. A Administrator to teda není:-(
Pomůže mi please někdo? Rád bych se zeptal audanta jestli to nějak vyřešil...???

Jinak mám WinXP SP2 a komukoliv předem díky
audant
Profil
Jsem na horách a odpovídám prez mobil, takze stručně. Jak přesně jsem z toho vybruslil si bohužel už nepamatuju, vím jen že jsem zkoušel nějaký ty programy co jsou tady odkazy a taky že jsem měnil heslo když jsem byl přihlášen za jiného uživatele s admin.
deleted
Profil *
Ozvu se v pondělí jestli něco jeste najdu.
valdez
Profil *
Co se týče win xp home, tak pod pravým administrátorským účtem(tzn. ten, který se prvotně vytváří při instalaci) se dá přihlásit jen v nouzovém režimu. Tzn. při startu pc stisknout klávesu F8 a poté zvolit nouzový režim. Kromě toho mám dojem, že tento účet nelze zamknout.
ozzy
Profil *
Jsem na horách a odpovídám prez mobil, takze stručně. Jak přesně jsem z toho vybruslil si bohužel už nepamatuju, vím jen že jsem zkoušel nějaký ty programy co jsou tady odkazy a taky že jsem měnil heslo když jsem byl přihlášen za jiného uživatele s admin.

kterým programem jste to vyřešil, nebo jakým postupem, pořád se nemůžu dostat do administrátora :(. Poraďte prosím
Freeman
Profil *
Mno ja osobne, (nevim jestli to jeste nekoho zajima) pouzivam Passware recovery kit http://www.lostpassword.com/office.htm a ten umi sand kazdy Windows, ktery jede na zakladu NT "odheslovat" . ( http://www.lostpassword.com/windows.htm ) zkousel jsem to a skutecne to je jeden z mala programu ktery fakt fungujou. Nevyhoda = cena. Ale zname internet :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0