Autor Zpráva
Casero
už sem to tu několikrát psal..bohužel nikdo nikdy neodpověděl...ale dneska du na to jinak...prostě o5 se mi na začátku nabíhání Win XP sp2 zobrazí kontrola konzistence , která končí restartem a další kontrolou konzistence..a to furt dokola...když se přeruší dojde k záseku...takže nevím jak na to...potřebuju nějak zazálohovat ty data..a zkusit přeinstalovat celý PCi když stejně pochybuju...pač se to dělo hned po koupi PC...ale nevím jak na tu zálohu..napadlo mě stahnout a nainstalovat LInux doufám, že ho to bude bootovat..a od tama to zalohovat...nebo jak jinak??
Joker
Jestli ale máte NTFS disk, může mít Linux docela problém data přečíst (no a pokud nemáte nenaformátované místo, tak ani nevím, kam by se ten Linux instaloval. Ale šlo by zkusit nějaké LiveCD)

Osobně bych při havárii Windows zkoušel postupně tyhle kroky, následující vždycky pokud nepomůže ten předchozí:
1. "Vystoupit a nastoupit" - restart
2. Přebootovat do nouzového režimu
3. Recovery Console (konzola pro zotavení)
4a. (pokud máte zálohu) Obnovení instalace ze zálohy.
4b. (nemáte zálohu) Oprava instalace s pomocí instalačního CD
5. kompletní přeinstalace

Jinak pro záchranu dat po havárii systému je nejjednodušší řešení vyndat z počítače harddisk a připojit ho jako slave k jinému počítači.
Pokud jste koupil celou zaplombovanou sestavu, tak bych jí šel reklamovat.
Joker
Jo, dodám, že kroky 4b a 5 toho mého postupu znamenají přeinstalaci všech programů. Pokud máte zálohu, musíte znovu instalovat jen programy instalované od posledního zálohování.
Casero
Joker
ok..no dík...takže ssem u 5. bohužeů..bez zálohy..takže tam du hodit hadr s Win 98 a snad to nějak zachráním...no reklamaci sem chtěl taky ..ale potřebuju počítač a nechce se mi čekat..a když to zas přeinstaluju tak to pojede..a neví jak jim vysvětlit že to nejelo...a mám NTFS disky
Acci
Casero
Windows 98 neumí číst data ze souborového systému NTFS.
Casero
Acci
heh...takže musí přeinstalovat i ty druhý winy..??...
Joker
Casero
NTFS uměj jen Windows 2000 a dál a Windows NT. Případně jsou na to nějaký prográmky i pro Linux i pro Windows, ale než to hledat a experimentovat, to je lepší si vzít instalační CD těch Vašich XPček, hodit je na ten druhý harddisk, nabootovat z něj a pak ty data přesunout.

Jinak vpodstatě by se data ani přesunovat nemusely, myslím by stačilo smazat ten vadný adresář Windows a pak Windows zase normálně nainstalovat bez formátování.
Casero
Joker
no to možná šo..jenže asi by se hodilo smazat celej oddíl NTFS a udělat novej, pač myslím, že by se oc nezměnilo a ta chyba by mohla opět nastat...i když vubec nevím z čeho to je...musím to jít reklamovat.jen co si vemu ty data...
Casero
Jen bych to uzavřel. Na reklamaci našli závadu v čtečce karet,nechápu souvislost, ale vše nyní funguje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.