Autor Zpráva
Filip
Profil
Dobrý den,
Po restartu pc se z ničeho nic nešlo přihlásit k žádnému uživateli, resp. se nenačetl explorer.exe a taskmanager... psalo to že chybí normaliz.dll (na jiných XP jsem žádný normaliz.dll nenašel... Taky by bylo dobré zmínit, že se to stalo po instalaci MSIE7), běžné programy jako msconfig, mspaint, command atd. se daly spouštět jedině přes správce úloh...

Problém jsem se snažil vyřešit tím, že jsem se pokusil přeinstalovat windows, ale problém jsem tím akorát zhoršil, protože se instalace vždy zasekne, když zbývá 34 minut do konce... při instalci zařízení...

Zatím jsem si nainstaloval XP na čistý oddíl bokem, abych mohl na pc zatím alespoň nouzově pracovat, ale ke svým starým souborům se stejně nedostanu, protože jsem měl soubory ve svém účtu označeny jako soukromé... a to mě tíží asi nejvíc... Mám plnou plochu rozpracovaných projektů a nemůžu se k nim dostat...

Nevíte jak zase rozchodit ty Windowsy, nebo aspoň to jak se dostat ke svým souborům? Všem díky za rady...
nightfish
Profil
řešením je přihlásit se jako uživatel s administrátorskými právy a ty soubory si "přivlastnit" (změnit vlastníka)
pokud nejsou šifrované, tak není problém je přečíst nebo s nimi manipulovat
nightfish
Profil
ve WXP Professional je nejdříve potřeba vypnout jednoduché sdílení
Průzkumník -> Nástroje -> Možnosti složky -> karta Zobrazení -> odškrtnout Použít zjednodušené sdílení souborů -> OK

pak klikneš pravým tlačítkem na požadovanou složku -> Vlastnosti -> karta Zabezpečení -> Upřesnit -> karta Vlastník -> tam vybereš nového vlastníka, zaškrtneš Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech... -> OK
mišo
Profil *
zrusenie zjednoduseneho zdielania nefunguje v xp home edition
ps kaslite na okna, berte tucnaka
nightfish
Profil
kaslite na okna, berte tucnaka
na serveru určitě, na desktopu ne, děkuji
Aesir
Profil
Filip:

Zkuste pročíst toto:

http://uberkuh.com/node/666
P_T_
Profil
zrusenie zjednoduseneho zdielania nefunguje v xp home edition
funguje, ale pouze v nouzovém režimu ;-)
karelm
Profil *
nebo třeba opravit instalaci celých Windows : nastavit bootování na CD, po naběhnutí dát instalovat, pak R - opravit a nechat to provést. Tváří se to jako nová instalace, ale po skončení (tak po půl hodině) naběhnou Windowsy s IE6 a vše je jako dříve. Opraví se pouze systémové soubory.
kmochna
Profil *
jj stalo se me to taky - pri instalaci wmp11 - nejen ze se to nenainstalovalo ale jeste me odvaril normaliz.dll .

windows jsou naprosto v poradku jen nejde spustit explorer.
stahnout normaliz.dll - http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?normaliz
a zkopcit ji do adresare %windir%system32 pak to pujde
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0