Autor Zpráva
Stinky
Profil
Dneska jsem přišel na nemilou věc. Téměř všechny soubory ze složky Dokumenty jsou v tahu. Ještě včera OK... Nic jsem s něma nedělal, ani žádné pokusy s neznámým SW. V koši nic není. Recovery program už projel polovinu disku a nenašel ani jeden smazaný soubor. Může to být virus? Nechápu. Mám NOD32, aktualizovaný.
Filips
Profil
Máš spyware? spyware t asi nebude, ale stáhni si spybota a nebo ad-aware. Zkus to projet jestli tam není nějaký ten "bordel"
Stinky
Profil
Ale zmizly mi jen běžné soubory jako doc, xls, jpg, exe, rar, zip, pdf. Systém složek zůstal. Už to projíždím. Fakt divné...
Joker
Profil
Tak to vypadá na virus...
Bubák
Profil
Pro jistotu - zkoušel jsi hledat souborz podle jména - třeba jou někde omylem přesunuté, proto nejsou smazané.
Zkoušel jsi Scandisk? Soubory můžou být ve ztracených clusterech.

Pokud ti recovery program vůbec nic nenašel, je to divné. Já když ho spustím, tak najde obrovské množství smazaných souborů, většina z nich je *.tmp a podobné smetí.

Systém složek zůstal.
To je nejpodivnější, protože složka je ve skutečnosti "jen" zvláštní druh souboru.

Tady je každá rada drahá a to mi připomělo, že jsem tento měsíc nezálohoval :o)
Joker
Profil
Bubák
Některé viry mažou jenom určité druhy souborů, tak potom ty ostatní zůstanou.

Hmm, mi připomnělo, že jsem letos ještě nezálohoval :o)))
Stinky
Profil
Soubory nejsou nikam přesunuty... Diskem to asi nebude, páč se jen tak nemůže vytvořit 20GB černá díra zrovna v Dokumentech. Po několika hodinách běhu recovery programu to našlo většinu souborů. Bohužel ne všechny. Navíc nezůstaly zachovány ani názvy ani původní struktura dresářů takže mě čeká třídění 5GB fotek za nekolik let:( Ještě, že jsem tam neměl věci do práce...
Bubák
Profil
takže mě čeká třídění 5GB fotek
Některé programy dokáží roztřídít fotky třeba podle času z EXIFu. Možná ti to při třídění pomůže.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0