Autor Zpráva
halogan
Profil
Dobré poledne,
píši teď několik (desítek) .doc souborů v MS Word a rád bych sjednotil formátování, nejlépe externě. Něco jako externí CSS stylopis. Nejlepší by bylo, kdyby se při pozdějším exportu do HTML zachovalo (exportovalo do CSS) právě to stylování.

Šlo by to dělat v nějakém jiném (WYSIWYG např.) nástroji, ale mně vyhovuje Word nastavením stylování pro jednotlivé elementy, zobrazením struktury stránky, ...

Používám sadu MS Office 2k3.

Díky za nápady.
Anonymní
Profil *
Vždyť v MS Word jsou styly. jednak předdefinované a jednak si je člověk může sám definovat.
Nevím přesně, ale na liště je FORMÁT a v submenu MOTIV? Nebo nějak tak. Je ovšem potřeba formátovat text pomocí okénka stylů na liště. Je v ní třena Normální text, nadpis 1 atd. Dá se to upravovat.

S tím exportem do HTML a CSS to ale bude nalevačku.
Bubák
Profil
Možná je lepší postup, ale asi takto:
Uděláš ve Wordu dokument, všechno formátuješ pouze pomocí menu Formát > Styl. Při tom uděláš všechny potřebné styly a stránku uložíš. Pak na stránce vše smažeš (podle potřeby můžeš nechat hlavičku, patičku...) a uložíš jako šablonu.

Pokud cokoliv naformátuješ napřímo, nikoliv pomocí menu Formát > Styl, při exportu bys dostal přímý styl.

Další stránky budeš vytvářet z této šablony, vše zase formátuješ pouze pomocí menu Formát > Styl.
Nevím, jestli při exportu z Wordu jde nastavit vytvoření externího CSS (možná nastavení v Možnostech), když, tak pohledej v nápovědě. Jinak bys musel "zexternit" stylopis třeba v PSPadu.

Hodně bych váhal, jestli nepoužít postup, který jsi zavrhnul, udělat to v HTML+CSS a do Wordu import. Záleželo by to na čase, který bych na to měl, a na složitosti stránky. Tento postup už jsem párkrát použil.
halogan
Profil
Anonymní: já to tak styluji, jen bych to rád měl pohromadě pro více dokumentů najednou.

Bubák: díky, asi udělám jeden větší dokument se spoustou stylování a budu z něj vycházet jako ze šablony. Sic to není ideální, ale co se dá dělat.
loyza
Profil *
Word jsem nepoužil ani nepamatuju, ale tuším, že od toho jsou tam styly a šablony. Ale ani to přesně nevím jak funguje a jestli to bude vyhovovat vašim potřebám.
llook
Profil
Ty styly lze určitě do už napsaného dokumentu importovat. Když ti třeba někdo pošle hotový dokument a ty ho potřebuješ sladit s firemní identitou... Kdysi jsem to dělal, ale už nevím jak (někde v menu Formát), teď už ani nemám Word.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0