Autor Zpráva
NOOOOOB
Profil *
Čau všichni mám internet šmejd, chci si pořídit lepší. Především na hraní her po netu a občas stáhnutí mp3. Jakou rychlost, popř. poskytovatele byste mi doporučili ??
Mistr
Profil
NOOOOOB
Na Tvou otázku je příliš široká odpověď. Záleží na dostupnosti u Tebe. Jsi z velkého města? Nebo naopak z malé vísky? Máte u Tebe kabelovou televizi? Co ADSL od bývalých Telekomunistů?
NOOOOOB
Profil *
Jo, moc jsem to neupřesnil takže: Měto: Svitavy; Současný tarif: ADSL 126/64
Mistr
Profil
NOOOOOB
Dost idí si chválí kabelovou televizi, resp. internet přes ni. U nás dostupná není (starší činžovní domy v Praze), takže nedovedu posoudit. Asi nejrozšířenější je Internet Expres od O2. A nebo zkus wifinu přes CZ Free.net.

Ovšem kolegyně a kolegové Ti možná ještě doporučí jiné řešení.
Mistr
Profil
NOOOOOB
Mimochodem, zkus si třeba, jestli je na Tvém telefonní čísle ADSL od O2 vůbec dostupné.
llook
Profil
My máme doma 2048/512 ADSL od Radiokomunikací, máme na tom pět kompů a nemůžu si stěžovat. Myslím, že i na hraní her by to stačilo, ačkoli já přes net hraju jenom poker a ten by se obešel i s mnohem slabším připojením. Pokud tím "občas stáhnout MP3" máš na mysli pořád puštěné DC, tak tě potěší, že nemá žádné FUP.
Pevnou linku už skoro vůbec nepoužíváme k volání, takže proč platit těm bublinám.
Stinky
Profil
Nejlíp vyjdou Radiokomunikace bez limitu, přes kabelovku mám 5Mbit Karneval s 20/20GB limitem a paráda. Akorát je nás 5 a limit je nám malý:(
Bubák
Profil
mám internet šmejd
Máš nějaký jiný problém, kromě rychlosti?

Tohle ti pomůže při rozhodování, pokud už to nemáš přečtené - www.lupa.cz/clanky/cenove-srovnani-srovnani-adsl-pripojeni/
Porovnávají cenu i po započtení různých fíglů, které ISP dělají, aby cena vypadala co nejlíp.

Pokud hceš především hrát po netu hry, asi už víš, že důležitý parametr je ping. U WIFI připojení je ping v převážné většině případů pro hry nevyhovující.

Pro zajímavost: jsem připojený 2,5 hodiny, odeslaných dat 7 MB, přijatých 112 MB (kouknul jsem se na pár videí na YouTube)
DoubleThink
Profil *
Pokud chceš hrát, na Wi-Fi zapomeň (pravda můžeš mít štěstí na poskytovatele, ale většina zkušeností je spíše záporná).
Nejrozšířenější je ADSL od O2 - je dostupné v každém trochu větším městě. Ping je velice slušný (stabilně kolem 25ms). IP adresa je sice dynamická, ale veřejná. Datové limity (eufemisticky FairUserPolicy) jsou docela nízké.
V tomto je lepší kabelovka - pokud ji ale máš k dispozici. Ping taky velice slušný, datové limity volnější. IP adresa je ale sdílená (NAT).
Anonymní
Profil *
Mám O2 Internet Expres 2048/512 a není to špatné, když něco nejede, zavolám tam a oni to opravdu řeší (a vyřeší). Jen doufám, že časem navýší nebo zruší FUP. Ale stahuju celkem dost a jen jednou jsem byl celkem na hranici. Pokud budeš chtít tuto službu, doporučuju od nich nějaký modem s ethernetovou přípojkou. Je to lepší než USB. Za 7 měsíců, co to mám jim síť vypadla snad 2x ato max. na cca 2 hodiny. Když mi klesla rychlost na cca 600 a týden se nepřišlo na to proč, tak mi odečetli tuto poruchu od platby. A i
když se zjistilo, že to dělal můj firewall, dali mi slevu, jelikož mi nekokázali poradit.
Joker
Profil
NOOOOOB
Za prvé bych si teda zjistil, jaké jsou u vás vlastně možnosti. ADSL, kabelovka, WiFi bývají asi nejčastější varianty, případně mobil či mikrovlnka, ale to asi na hraní moc nebude.
A pak bych si podle referencí vybral z dostupných alternativ. Možnosti se liší město od města, někdy dokonce ulici od ulice.
Někde jsem četl, že se vesnice domluvila s nějakou firmou, co si skrz ní táhla optickou linku, že se na ní budou moct napojit... no a jsou vysmátý.
Takže začal bych zjišťováním možností. No a pak bych si podle ceny a referencí vybral nejlepší variantu.

Ale pokud jste s Oxidama spokojený a vadí Vám jen rychlost připojení, neměl by být problém si koupit od nich vyšší rychlost.

No a pokud náhodou bydlíte v paneláku, mohlo by se zadařit si natáhnout po baráku LAN, jednomu počítači koupit nějaké pořádné připojení a pak ho sdílet. Takhle se můžete dostat ke slušným rychlostem za dobré ceny. No a sdílet s lidma z baráku data nebo pařit multiplayer na stomegabitu taky není k zahození :o)
Ale tohle je dost o lidech, stejně jako třeba CZFree.net.
Pak se Vám samozřejmě může stát i to, co se stalo nedaleko odsud s CZFree- týpek na trase se prostě rozhodl zrušit APčko no a ostatní měli smůlu. Tohle je nevýhoda takovýchhle komunit oproti klasickému komerčnímu modelu.
Bubák
Profil
No a pokud náhodou bydlíte v paneláku, mohlo by se zadařit si natáhnout po baráku LAN, jednomu počítači koupit nějaké pořádné připojení a pak ho sdílet.
Takhle podobně se domluvilo kousek ode mne 10 lidí v rodinných domcích, jeden má 2MB ADSL od Radiokomunikací, ostatní jsou od něj do 100m, každý má na střeše WIFI a jsou vysmátí.
Já jsem od nich 800 m a není přímá viditelnost :-(((
DJ Miky
Profil
Bubák
Kamarád ve městě cca 500 m ode mě má možnost 200 Mbit optiky (nekupte to za 470 s DPH), 2x WiFi, 2x ADSL. No a u nás je jen to ADSL od O2... Závidím mu to.
johny
Profil *
Doufejme že se nad námi O2 smiluje a zruší ten posranej FUP dost mě to žere když to omylem překročim protože hraju dost hry po internetu (Counter-Strike Source, Enemy Teritory) a tam si musíš většinou stahovat různý pluingy co tam dali Admini těch serverů a někdy toho je fakt hafo. Bohužel bydlím v takovim zapadákově kde eště neni UPC internet nebo Cesky Radiokomunikace ( nemají FUP). Nejlepší by asi bylo udělat petici proti FUP u O2 :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0