Autor Zpráva
Filips
Profil
Ahoj, asi po třetí sem instaloval Linux a zase mě to zažvalo stejnou chybu :-(
Něco s Kernel panic, panic option...
Nevíte někdo co to je? Mám Mandriva Linux 10
Jakub
Profil
Kernel panic, to jsi začal od nejlepšího ;o) Zkus zkontrolovat instalační cd/dvd jestli je dobře vypálené (většina distribucí má v instalátoru kontrolu integrity). Jinak ti těžko radit bez nějakých výpisů chyb. Ale být tebou zkusím fórum toho distra co se pokoušíš instalovat.
Filips
Profil
Jakub
Je to dobře vypálené protože je to originál ;-)
Bubák
Profil
Kontrola nikdy neuškodí, a kontrolou instalačního média bys měl začít. Chyla může být i na lisovaném CD (DVD), i když se to stává zřídka.
Polaroid
Profil
Filips
Kernel panic bez textu chyby je samozřejmě informace na nic. Může to být třeba poškozený disk nebo cokoliv jiného.

Mimochodem s Mandrivou si moc nepomůžeš, to je jako Windows. (říká Polaroid, který tuto distribuci nikdy nezkoušel, jenom si to myslí) Doporučil bych radši třeba Ubuntu nebo Fedoru.
Bubák
Profil
Mimochodem s Mandrivou si moc nepomůžeš, to je jako Windows.
Někdo to může pokládat za výhodu.
Nevýhodou toho, že je spousta distribucí je to, že si musíš vybrat. Výhodou toho, že je spousta distribucí je to, že si můžeš vybrat.
tpikalek
Profil
Nemáte přetaktované PC? Pokud bude CD (DVD) dobré, zkuste Memtest (test RAM).
Není náhodou teď už Mandriva 2007? Myslím, že stabilní vyšla asi před měsícem, ke stažení třeba na http://www.mandriva.com/en/download. Verze 10.0 je někdy ze začátku roku 2000. Každopádně určitě doporučuji používat vždy poslední stabilní verzi.
Bubák
Profil
Jestli je to opravdu distribuce z roku 2000, tak s dnešním hardvare příliš kompatibilní nebude.
nightfish
Profil
Bubák
kolega se trochu sekl, Mandrake 10.0 je z první poloviny roku 2004
ale i tak bych doporučoval nejnovětší verzi

EDIT: v roce 2000 byly verze s major číslem 7 (http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Mandrake)
tpikalek
Profil
Omlouvám se za zmatek, nightfish má pravdu. Když jsem psal ten příspěvek, koukal jsem se na to na distrowatch, ale trochu jsem se přepsal...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0