Autor Zpráva
marfig
Profil
Dobrý den,
používám pro ukládání svých fotografií (asi 15000) externí disk SuperDigiBin o kapacitě 60 GB, připojený k PC přes USB. Při kopírování fotek na/z disku dojde občas (1 ze 100, někdy více) ke znehodnocení fotky. Část fotky (jpg) je překryta pruhem (našel jsem na internetu fotku s tímto kazem http://www.cztour.cz/zoodecin/photogallery4.html - toto NENÍ moje fotka, ale má stejný kaz). Nevím, jak se toto stane, kdo způsobí znehodnocení.
Jeste podotykam jde o 2. fotku v prvni rade

Za odpovědi všem děkuji. Martin
Acci
Profil
To bude chyba disku, nebo jsi vytáhl USB disk dříve, něž skončil zápis. Zkus disk projte scandiskem
marfig
Profil
Scandisk me taky napadl, dopadl OK, kabl jsem nevytahl, to bych si pohlidal. Mas Acci na mysli jako hardwarova chyba disku? Tak proc je ten soubor normalne citelny a prohlizec nevyhodi poskozeni a nepristupnost souboru?
Acci
Profil
Mě se to taky stalo na USB flah disku. Řekl bych to na hardwarovou chybu, možná že disk nestíhla, tak to přeskočil :))
marfig
Profil
Mě se to taky stalo na USB flah disku.

Konkretne se souborem jpg a tato vada?
Acci
Profil
marfig
Jo byl to JPG, ale vada podobná. Místo světlejší části byla černá. Pokud jsem zkusil fotku z disku dostat cdcheckem a pak byly změněné (invertované) barvy a trochu posuntý obraz
marfig
Profil
Fajn, takže ten problem delaji asi jenom USB zarizeni, setkali jste se nekdy ze by se "porouchal" nejaky jiny soubor, treba *.doc, *.exe? Nebo maji zasednuta na jpg?
habendorf
Profil
marfig: To není chyba jen USB zařízení nebo jen jpg. Prostě toho souboru kus chybí. Otestuj si sám: pusť si download nějakýho většího obrázku (nebo třeba i texťáku, klidně i html stránky), v půlce to utni a mrkni na výsledek.
Mě se to stalo třeba s USB čtečkou SD karet - ona se tváří, že už je soubor na ni nahrán, ale ve skutečnosti ten soubor je nahranej jen někam do bufferu nebo cache nebo čeho a na kartu se ještě dotahuje. A když ji teď vytrhneš, tak je problém. Doporučuji používat "Bezpečně odebrat zařízení", nebo jak to přesně je.
marfig
Profil
Že není soubor celý, mě napadlo, to, že souborový manažer tvrdí, že je zkopírováno a ve skutečnosti to je někde v drátech vím, ale pokud soubor není celý, tak je jeho zbytek bílý, tedy bez informací, ale ty fotky jsou celé, byť s vadnou částí. Nejsem si jistý, jak se takový soubor načítá, ale myslím, že postupně najednou, tedy pokud půlku nenačetl, tak prostě není a ne že bude zkažená.
habendorf
Profil
marfig: Nejsem si jist, jestli je informace v JPG lineární, tedy jestli 60% soboru = 60% plochy obrázku. Možná jo, možná ne. Fakt nevím, ale určitě něco vygoogluješ. Líp poradit neumím.
marfig
Profil
Nevite nekdo o software, ktery by soubory s touto vadou dokazal alespon najit. Chtel bych totiz data z disku zalohovat, tedy tech 20 GB zkopirovat, kdo to ma ale potom rucne kontrolovat.
Martin
centi
Profil
Po skopirovani by mozno stacilo originalne a skopirovane subory porovnat podla velkosti. Vadne budu mat asi inu. Pripadne porovnat binarne (napr. v total commanderi).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0