Autor Zpráva
Lupen
Profil
Při každém spuštění WinXP je požadovaná kontrola konzistence disku. I když jí provedu, při dalším spuštění je požadována znovu. Dá se toho nějak zbavit?
Casero
Profil
Lupen
mám stejný problém, ještě v mnohem horším provedení - non-stop kontrla konzistence...asi bude chyba v disku...šel bych ho rklamovat..jde to i nějak vypnout, ale nedoporučuju
Lupen
Profil
Disk je O.K. Po nové instalaci (cca před 6-ti měsíci) to nedělalo. Zkusil jsem i CHKDSK, ale je to porát stejné :-(
Gekon
Profil
Lupen
Zvláštní, taky mě to teď začalo psát... ale nejedná se o systémový disk (partition).
Casero
Profil
Lupen
jj..taky sem prvně přeinstaloval, pak přeformatoval disk.ale stejno po 2-3 měsících klidu to opět nastalo..ta nevím no
Peca
Profil
Můžu se zeptat, jak se provádí ta konzistence disku? To není scandisk (chkdsk)?
Nicméně si nemyslím, že je disk špatný. Pokud by byl, tak by se systém značně zasekával a tak do týdne by disk odešel úplně. Zkuste si zapnout podporu smart v biosu, případně nějakým prográmkem zkontrolovat jeho hodnoty.
Casero
Profil
Peca
kontrola konzistence..se provádí sama od sebe když se najde nějaký problém na disku...a tím, že se u mě provadí non-stop..a nelze zrušit pouze přeinstalováním win. ale stejně po nějakým čase opět nastane tak myslím, že to bude špatným diskem..taky ím jiným??
Lupen
Profil
Našel jsem tohle, vyzkouším.
kontrola konzistence není nic jiného, než obdoba scandisku. Neustále spouštění této kontroly není způsobeno chybou tohoto disku, ale chybou Windows. Chybu lze obejít (spíš napravit) tím, že tuto kontrolu vyvoláte ve Windows pro "C" i "D" ručně. Zvolte Tento počítač, na jednotce "C" klikněte pravým tlačítkem_ vyvoláte tím kontextové menu pro akce z diskem, zvolte položku vlastnosti, dále zvolte nástroje a poté zvolte položku zkontrolovat. Bude Vám oznámeno, že tato kontrola proběhne při příštím spuštění nebo restartu Windows. Obdobně postupujte s diskem "D". Jenom si teď nepamatuji, zda mi v podobné situaci pomohla kombinace ručního vyvolání pro každou partition zvlášť a nebo obě kontroly najednou.
Bubák
Profil
Lupen
Souhlas. Kdyby to bylo chybou disku, tak:
1. při kontrole disku by byly nalezené chyby
2. teprve z popisu chyby (chyb) by se dalo poznat, jestli je chyba s velmi vysokou pravděpodobností způsobena vadným diskem, nebo něčím jiným
Lupen
Profil
Tak jsem to odstranil. Pomohlo až nabootování XP z install disku do režimu KONZOLY a potom CHKDSK D: /R
(nejdříve pro disk C: a potom pro disk D:). Jupíííí.
Ještě jsem to chtěl opravit defragem (spíše SCANDISKEM, který je spouštěn před defragem), ale hlásilo to chyba na disku spusťte CHKDSK /f . Příkaz s f-kem ovšem konzola nezná :-(
tydla
Profil *
Mám potíž z PC aso po 10 min. se sám od sebe vypíná a píše to kontrola konzistence může mi někdo poradit co s tím
Reddick
Profil *
tydla
Zdravím, stejně se mi PC chová taky +- 10 minut a pak se samo vypíná právě díky chybě v konzistenci. Nezkoušel jsem ještě Nouzový režim. Už jsi to vyřešil?
Bedrzich
Profil *
Zacinam mit stejne problemy jako lidi nademnou. Jedina moznost je tedy nabootovat XP???? diky za radu
johny
Profil *
Mam podobny problem, koupil sem nove PC (s SATA diskem), a pridal do nej svuj stary ATA disk, a pri kazdem spusteni pocitace mi nabiha kontrola konzistence toho stareho ATA disku, ale nikdy zadnou chybu nenajde. Ma nekdo nejakou radu?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0