Autor Zpráva
Jonny
Profil *
pls potřebuju pomoc ...měl jsem zapojené 2 hadray...musel jsem rozebral počítač ...zapojim úplně stejně a nic ..nenaskočí dvd rom...tak zapojim jinam...bum nenaskočí druhej hard fakt pls jak tio má kurwa bejt
nightfish
Profil
Jonny
doporučuju ti zamyslet se nad tvým verbálním projevem...
+ hodil by se lepší popis - jak co máš zapojené, jak máš nastavené jumpery...

jinak problém bude zřejmě v najumperování těch disků - na každé kšandě musí být jeden master a jeden slave (a nebo oba cable select - jak funguje třeba kombinace MA a CS netuším)
a pak, v případě nastavení čehokoliv jiného než cable select by měl být disk na správné pozici na kabelu (tady nevím jak to je přesně - ale imho master na konci kabelu)
esemeska
Profil
master na konci
rekl bych, ze pokud tam je jen jeden disku, tak ma byt na konci, nebo jeste jinak: vzdy musi byt jeden disk na konci datoveho kabelu;)
(imho)
Miloš
Profil
esemeska
vzdy musi byt jeden disk na konci datoveho kabelu
O tom nic nevím; platit by to mělo leda při jumperech nastavených na cable select, ale pokud natvrdo přiřadím master nebo slave, mělo by to být (b)IMHO fuk.

Jonny
Taky jsem měl 2¤ HDD a 2× DVD. Optiky na stejné kšandě zablokovaly počítač tak, že nenaběhl ani BIOS. Měl jsem to nakonec tak, že na každé kšndě byl jeden disk jako master a jedno dvd jako slave. Jinak si ale myslím, že to ve tvém počítači může fungovat/nefungovat úplně jinak. Zkoušej všechny kombinace, až to bude chodit, rozumnější radu nemám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0