Autor Zpráva
Kolker
Profil *
Ahoj ... Zajímalo by mě podle čeho se pozná kvalitní procesor nebo na co bych si při koupi měl dát pozor nebo o který parametr mi nejvíc jde . Zde jsou dva procesory , a až doposud jsem si myslel že nejduležitější je rychlost čili kolik to má GHz , avšak po shlédnutí těchto dvou procesorů sem nevěděl proč je INTEL CORE 2 DUO lepší , má přece menší rychlost než Intel Pentium 4 , podívejte :

Intel Core 2 Duo :
>>>>>>>>>>>>

Intel Core 2 Duo E6300, procesor, socket 775, frekvence jádra 1.86GHz, frekvence sběrnice 1066MHz, cache 2048kB, dual core, jádro Conroe (Allendale), Virtualization Technology, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, boxovaný s chladičem,

nebo

Intel Core 2 Duo E6700, procesor, socket 775, frekvence jádra 2.67GHz, frekvence sběrnice 1066MHz, cache 4096kB, dual core, jádro Conroe, Virtualization Technology, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, boxovaný s chladičem

ten má zatím co sem našel největší frekvenci

Intel Pentium 4 :

Intel P4 541, procesor, socket 775, frekvence jádra 3,2GHz, frekvence sběrnice 800MHz, cache 1024kB, jádro Prescott, HyperThreading, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, boxovaný s chladičem


-----------------------
V prospektu sem četl že Intel Core 2 Duo je nejlepší procesor ale u Pentium 4 je větší frekvence tak se ptám zda je to pravda , že Core 2 Duo je lepší než 4 o které je zde pár informací a o co se mám při koupi procesoru zaměřit děkuji ....
RPG
Profil
Kolker
Větší keška, frekvence sběrnice a dvojité jádro, to je jednoznačné plus… Takže ano, je lepší, ona je ti ta „rychlost“ celkem k ničemu, nebude-li stíhat sběrnice a paměť… Ale to je jenom můj názor, v hardwaru se příliš nevyznám.
Suji
Profil
trosku by ti mohl pomoci i tento cenovy prehled
http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=7727& Itemid=61
tark
Profil
Core2Duo je lepší než P4... Pokud se vyznáš v autech -> 1.6 (objem jako frekvence CPU) od BMW je výkonnější než starý diesel s objemem 1.9 ;-)
Peter64
Profil *
ja si skor myslim, ze duo v nazve naznacuje ze procesor ma dve jadra, tym padom nekupujes jeden procesor ale jeden a nieco, tym padom je teda rychlejsi a lepsi.

Podobnu dilemu som riesil asi pred rokom, islo mi surovo o najvyssi vykon (pre rendering v 3d programoch) a skoncilo to tak, ze som pri rovnakom budgete nasiel najlepsie riesenie kupil som Athlon 3000 plus vodne chladenie a fici mi to uz rok na 4500 mhz. Za cenu kolko som za to dal, nieje mozne kupit vykonnejsi procesor. (resp. nebolo)
Jont
Profil *
Core 2 Duo je nejrychlejší procesor dneška, takže je rychlejší než Pentium4 i jakékoli AMD. určitě si ho kup, rozdíl poznáš.

Profil *
Core 2 Duo není rychlejší než Pentium 4 díky tomu že má dvě jádra (to mají některá P4 taky), ale kvůli mnohem lepší architektuře. Dost záleží na konkrétní aplikaci, ale Core 2 Duo na 1,86 GHz (nejpomalejší model) svádí vyrovnané souboje i s dvoujádrovým Pentiem 4 na 4 GHz. Mezi největší výhody Core 2 Duo oproti Pentiu 4 patří hlavně:

- Schopnost zpracovat 4 instrukce najednou (P4 zvládne jen 3)
- Slučování makro a mikro instrikcí (může tedy někdy zpracovat více než ty 4 instrukce)
- 128bitové SIMD (P4 jen 64 bitů). To znamená, že při vektorových výpočtech zpracuje 4 složky najednou (P4 jen 2)
- Sdílená L2 cache
- Velice nízké latence L1 a L2 cache
- Rychlejší sbernice
- Nativní podpora 64 bitů
- Efektivnější odhad větvení, lepší predikce a celkově velice efektivní architektura

Detailnější popis je na Světhardware ( http://www.svethardware.cz/art_doc-3B56A5C905E08771C125715E00793B42.ht ml ) a ( http://www.svethardware.cz/art_doc-348AF2BB7EC38C0CC1257160003E6EAF.ht ml ).

Do nového PC nemá dnes už cenu cpát zastaralou architekturu Pentia 4, která defakto končí. Pokud jde o frekvence, ty má cenu sledovat jen pokud jde o jeden typ pocesoru. Rozdíly v architektuře dnešních procesorů jsou značné a na stejné frekvenci podávají velice rozdílné výkony. To samé platí i grafických čipů.
Darth Daron
Profil *
jako já mam ten core duo 1,86GHZ a nemlžu si ho vynachválit, fakt mi teď počítač běhá pěkně..a a za nějakejch 5500 to je good buy
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0