Autor Zpráva
swetko
Profil
zostava:
doska - microstar (6570) ?? nie je to moj pc, nemam od neho papiere a do bedni nevidim
barton 2500+
256 ram
nvidia geforce2
western digital 80gb

kym len surfujem vsetko je ok, akonahle sa pusti hudba, film alebo hra pc sa po par minutach vypne
nie je to softverova chyba pretoze sa vypol aj pocas formatovania disku pri instalacii windowsu
vedeli by ste poradit co moze byt na pricine?
Uroboros
Profil *
řekl bych, že se při větším zatížení přehřívá
swetko
Profil
Uroboros
ano take nieco, len by som nejako potreboval zistit ktora komponenta konkretne
dal by sa zohnat nejaky soft na monitorovanie ale windows je taky rozbity ze sa neda instalovat skoro ziadne exe... (zaujimave ze s CD/DVD sa niektore instalacie spustia, a z netu tiez... )
Uroboros
Profil *
no napadá mě jedině, že by se dal zpustit linux z CD/DVD a zkusit něco v něm. pokud už to dělá při instalaci win, tak to můžou být RAMky nebo CPU na 99% to bude CPU, tak na něj hoď silnější větrák, případně teplotu zjistíš i v Biosu na nezatíženym CPU by mělo být kolem 25-35°C optimálně.
swetko
Profil
Uroboros
aha aha tak vyskusam a zatial diki
ono ja mam doma takmer tu istu zostavu a nemal som este taky problem .... je to cudne no..
Firy
Profil
Pípá ti ten počítač zevnitř? Podle počtu pípnutí bys mohl zjistit o jakej problém se jedná
swetko
Profil
Firy
nepipa speaker cusi ako partizan (sry nemiestny ftip)

Uroboros
udaje z biosu
system temperature 48°
cpu temperature 79°
takze by to mohol poriesit chladic na procesor?
Gekon
Profil
swetko
Rozhodně vyměň chladič CPU, 79°C je brutalita.

Uroboros
To bych celkem chtěl vidět, jak bys dosáhl těch 25°C. Musel bys mít velmi silné chlazení, ale hlavně dost slabý procesor.
Uroboros
Profil *
Gekon--> Na 26°C mi běží Celeron 1,8 GHz, nutno podotknout, že v Biosu, po startu oken už je to na 32°C a při filnu nebo něčim náročnějšim je ta kolem 32-40°C, ale je tam upravený chlazení ArticCool pro 64 bit, prostě mi přebylo, tak jsem ho tam po mírný úpravě strčil. Ale i tak by prostě mělo bejt na nazatíženym CPU max těch 35 možná ještě 40, ale to už je řek bych hranice.
Znam i PC co jede při teplotě CPU 62°C, HDD a RAMky maj kolem 50-55°C a je v pohodě, ale komponenty se tak zbytečně ničí.
DoubleThink
Profil *
Rozhodně vyměň chladič CPU, 79°C je brutalita.

Je, ale CPU by to měl ještě zvládat - tady spíš dojde k vypnutí po překročení nějaké prahové hodnoty - zkus se podívat do BIOSu
Gekon
Profil
Uroboros
Nj, taky Celeron 1,8 GHz:)

Na sckt. 478 mám Pentium 4 - 3,4 GHz (přetakt.) na 41°C při normální činnosti, a to to mám chlazené Zalmanem, který váží víc než moje tělesná schránka...
Na druhém PC mám sckt. 775 Core 2 Duo E 6600, 2, 4 GHz, chlazené vodou (Titan) na 38°C v klidu. Když jsem spouštěl BurnInTest, tak to po 27 hodinách vyběhlo na 81°C, tak už jsem se připravoval na to, kde seženu dalších 9 tisíc na nový CPU:)

swetko
Doublethink má pravdu, neběží ti pod Windows nějaký monitorovací program na vypínání PC po překročení teplotního limitu? To samé může být i v BIOSu, třeba u mě v záložce Hardware Monitor.
swetko
Profil
Gekon
keby nieco bezalo vo win .. nerobilo by to problemy pri instalacii win. a formatovani disku, teda aspon mislim
v biose je kontrola teploty cpu disablovana... skusim ten chladic

EDIT: este ma napadlo
ak sa nemylim v biose sa da nastavit voltaz chladica... keby sa zvisili otacky?? pomohlo by to?
DoubleThink
Profil *
ak sa nemylim v biose sa da nastavit voltaz chladica
Jak u které desky

keby sa zvisili otacky?? pomohlo by to?
Nejspíš ano. Taky pomáhá vysát prach z chladiče a nanést novou vrstvu teplovodivé pasty. Když jsem to naposled udělal já, tak se mi snížila teplota CPU o 10°C
RPG
Profil
Podobný problém mám teď i já. S tím rozdílem, že se to někdy restartuje, někdy vypne. Sutdown v BIOSu mám nastaveno na 65, této teploty můj procesor nikdy nedosahuje. V klidu běží na 45°, při zátěži asi 55°.
Zkoušel jsem chkdsk, i vyčistit PC od prachu, ale vypíná se stále. Nejhorší je, že nikdy nevím, kdy se zase vypne.
Napadlo mě, že by to mohlo být slabým zdrojem?

ad.
Ještě doplním info o počítači. WinXP Pro, Duron na 1,2 Ghz, 256 MB RAM (sedí tak jak má, není uvolněná) a ATI Radeon 9200SE.
Davex
Profil
Přidám svojí obvyklou radu: zkontroluj, zda nemáš na základní desce vyboulené nebo vyteklé elektrolytické kondenzátory. V případě, že by vypadaly jako na stránce badcaps.net, tak by bylo nutné je vyměnit za nové na vyšší napětí. Také tam při této závadě může shořet tranzistor.
RPG
Profil
Davex
Kondenzátory jsou v pořádku.
nightfish
Profil
RPG
ano, zdrojem to klidně být může - ideální je nějaký značkový zdroj (např. fortron) s dostatečnou výkonovou rezervou
RPG
Profil
nightfish
Pak tedy zkusím sehnat silnější zdroj.
Joker
Profil
RPG
Takovéhle problémy jsou nejhorší- víceméně náhodný restart bez zjevné příčiny.
Ale zkusil bych ten zdroj, pamatuju si akorát jeden případ, kdy se počítač občas sám od sebe vypnul, a tam pomohla výměna zdroje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0