Autor Zpráva
kolibrik
Profil *
Ahoj , chci používat XHTML . Jaký je teoretický rozdíl vím. (XHTML je přísnější atp.) Ale jaký je rozdíl v praxi . Myslím tím v syntaxi .Používá se stejně jako HTML , akorát se na začátek dá
<?xml version="verze" encoding="kodovani"?> a ostatní tagy jsou stejné ? Nebo XHTML má rozdílnou syntaxi než HTML ? Tak abych to shrnul , když chci používat XHTML , jak to provedu ? Popřípadě mi sem dejte nějaký odkaz , který mi popíše jak používat XHTML . Děkuju Vám !
Timy
Profil
kolibrik
http://atd.havrlant.net/jak-na-dokonale-xhtml
kolibrik
Profil *
díky moc
Chamurappi
Profil
Reaguji na kolibrika:
Ahoj, chci používat XHTML.
Ahoj. Co tě k tomu vede?

Jaký je teoretický rozdíl vím. (XHTML je přísnější atp.)“ + „Nebo XHTML má rozdílnou syntaxi než HTML?
XHTML má pouze jinou syntaxi. Není přísnější, co se týče sortimentu elementů a atributů. Obsahuje přesně stejné značky jako HTML (<font> i <div>), nevynucuje si oddělení vzhledu od obsahu, jak si spousta lidí myslí.

Tak abych to shrnul, když chci používat XHTML, jak to provedu?
Změníš MIME typ a napíšeš HTML dokument XML syntaxí, jak prosté. Tím odřízneš řadu návštěvníků, včetně robotů vyhledávačů. V případě syntaktické chyby (nebo chyby v prohlížeči) nemusí tvá stránka fungovat vůbec. Je to křehký formát pro otrlé. V současné době nepoužívá XHTML vesměs nikdo, neboť při MIME typu „text/html“ všechny prohlížeče nakládají se stránkou jako s HTML, takže <?xml version="1.0"?> a podobné zbytečnosti přehlíží.
kolibrik
Profil *
Mylíš že ho emám používat . Ale docela dost webmasteru ho používá . Já jsem ho chtěl pužívat proto, že jsem se chtěl naučit psát správně syntaxi a v budoucnu nahradí XHTML HTML ! tak rpoto bych ho chtěl používat .
Railbot
Profil
kolibrik
Ale docela dost webmasteru ho používá
Ani nevědí proč. Možná jen proto, že ho používá dost "webmasteru".

á jsem ho chtěl pužívat proto, že jsem se chtěl naučit psát správně syntaxi
A to se nejde naučit v HTML?

v budoucnu nahradí XHTML HTML
Nebudu jistě sám, kdo je má zcela jiný názor.

Jinak téma bych zamknul a pokračoval v tradičním threadu v jiné sekci.
Uroboros
Profil *
a v budoucnu nahradí XHTML HTML!
Tak tohle se nikdy nestane, XHTML už je tu nějakej ten pátek a stále se nic neděje, jen spousta lidí si tohle myslí tak píší v HTML XHTML tagy a vlastně tim jen prasí kód. je sranda koukat jak je v kódu například <br /><hr><br /><img> pak taky třeba neukončené meta a mnoho dalších, XHTML nikdy HTML nevytlačí.

Docela dost webmasteru ho používá
Ano, ale spíš z donucení, neboť si spousta zákazníků myslí, že prostě musí mít validní stránky a ani netuší co to validita je. Takže už jen proto, jsi na XHTML zvykli a používají to, ale vlastně to nic moc nepřináší, spíš omezuje.

Mylíš že ho emám používat´
To je jen na tobě.
Bubák
Profil
Na masmédiu, jakým je World Wide Web, není možné snadno a rychle nahradit jeden formát druhým. Pouze je možné formát přidat.
Ze stránky http://www.webylon.info/K.09

je sranda koukat jak je v kódu například <br /><hr><br /><img>
Já si myslím, že když někdo neumí ani HTML syntaxi, ani XHTML syntaxi, tak to sranda není.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0