Autor Zpráva
Mana
Profil *
Nemám zkušennosti se stavbou PC, nicméně nelíbí se mi žádný tzv. hotový. Zkusil jsem si něco postavit:

Fortron 300W/ LN/ 12fan/ PFC/ P4/ 20+4PIN, ATX-300PNR
CoolerMaster Elite 330 black, ATX, bez zdroje
AQCool GPU + CPU
ASUS P5PL2 Gb LAN i945PL, FSB 800, DDR2
PENTIUM D, 945 BOX 3.4GHz, 2x2MBL2, 800MHz
PQI 1024MB/ 667 DDR2, 240pin, CL5
ASUS EN7300GT SILENT/ HTD 256M DDR2, DVI
Seagate 320GB 7200.10, SATAII/ 300, 16MB
Apacer USB 2.0 interní čtečka karet AE161
BenQ T921 19"LCD - 1280x1024, 8ms, 550:1

cena je do 30000Kč s DPH

co o této sestavě soudíte, bude stabilní, je vyrovnaná, výhodná? nevadí že mainboard má rychlost sběrnice jen 800 pro procesor a pro DDR 500? ocením jakékoli připomínky, tipy atp. protože se do toho chystám investovat, jestli je to blbá sestava, tak mi radši napište, ať si koupím něco hotovýho bez vlastních "výmyslů". Mockrát děkuji.

Pozn: většina komponent je z shop.og.cz
nightfish
Profil
dal bych silnější zdroj
a dvoujádrový procesor
Dero
Profil
co o této sestavě soudíte, bude stabilní, je vyrovnaná, výhodná?

Stabilní možná, vyrovnaná nikoliv a výhodná už vůbec ne. Můžu doporučit určité změny?

Postavil bych ten stroj na P965, tzn. místo dýchavičného Pentia bych doporučil Core 2 Duo (E6300), paměti můžeš nechat, grafickou kartu jsi také vybral relativně dobře, možná by stála za úvahu raději cenově nepříliš vzdálená 7600GT, která poskytuje vyšší výkon. A ten zdroj by mohl být alespoň 350W, to se neztratí. Jinak s Fortrony mám mnohaleté vynikající zkušenosti. Zachránily mi PC už několikrát. Co se LCD týče, popřemýšlej o širokoúhlé variantě.
thingwath
Profil
Dvoujádrový procesor není úplně jednoznačná věc. To Pentium asi není ideální volba, ale dýchavičné to rozhodně není a o srovnatelně výkonném jednojádrovém procesoru teď nevím (v téhle oblasti).
Dero
Profil
thingwath: Myslel jsem v porovnání s Core 2 Duo jako novou vlajkovou lodí Intelu. Conroe není lepší volba jen proto, že je dvoujádrový, jeho výkon i při striktně jednovláknových operacích je působivý. Navíc je lepší volbou do budoucna a z technických dat bych mohl zmínit SSSE3, což je revize instrukční sady SSE3 přidávající šestnáct nových instrukcí. A jako bonus - E6300 je o tisícovku levnější než P4D 3.4GHz - a pokud si autor vlákna troufne na přetaktování, tak by si mohl koupit rovnou E6400, který v tomto směru skrývá velmi slušný potenciál i se sériovým chladičem.
thingwath
Profil
Dero
Viděl jsem benchmarky, které ukazují, že tomu tak úplně není, některé starší jednojádrové CPU Intelu tam vedou. Nevím jestli konkrétně tohle Pentium.

A je to i logické, na jednu podložku je těžké umístit dvoujádrový procesor aby jedno jádro mělo stejné parametry a výkon jako jeden procesor, to je obtížné.
nothrem
Profil
Nebudu se motat do diskusí o procesorech a GK (osobně preferuju AMD a ATI... teď už vlastně jen AMD ^_^), ale řek bych, že koupí silnějšího zdroje nic nezkazíte, spíše naopak.

Na tuhle sestavu by možná stačil i 300W, ale jakmile se rozhodnete pro upgrade a přikoupíte vypalovačku, druhý disk apod. (proč vlastně v sestavě není žádné CD/DVD?); příp lepší chlazení, zjistíte, že zdroj nestíhá. Doporučil bych minimálně 400W; 500W nic nezkazíte, protože cenový rozdíl není zas tak velký
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0